14 квітня до Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою завітала вчитель української мови австралійської суботньої школи міста Сідней Роксоляна Мішалова. Ця вже традиційна зустріч для нашого Інституту залишається і надалі важливою, адже одним із пріоритетних напрямів діяльності для нас є тісна співпраця з українознавчими осередками України і світу, створення підручників, посібників та освітніх порталів з української мови як іноземної, розробка програм та методичних рекомендацій з українознавчих курсів, проведення конференцій, круглих столів і навчально-методичних семінарів для викладачів української мови як іноземної.

Пані Роксоляна Мішалова розповіла про низку проблем, які перешкоджають діяльності українських суботніх шкіл в Австралії, поділилась досвідом викладання української мови дітям різного шкільного віку із залученням новітніх інформаційно-комунікаційних технологій. Роксоляна Мішалова наголосила на тому, що українські суботні школи Сіднея мають нагальну потребу у підручниках для дітей молодшого шкільного віку, які були б розроблені відповідно до освітніх стандартів, також бракує навчальних матеріалів, які б підходили для навчання осіб, що прагнуть вивчити мову своїх предків, зберегти культуру і традиції далеко від історичної батьківщини.

Ця зустріч ще раз засвідчила великий взаємний інтерес до подальшої співпраці та необхідність відкритого діалогу між представниками українського шкільництва за кордоном і філологами-науковцями МІОКу для спільної реалізації освітніх програм.