24 травня 2016 року гостем МІОКу був Адріан Кармазин, спеціальний радник з  стратегічних комунікацій та розвитку Фундації  США- Україна , який впродовж тривалого часу очолював Українську службу «Голосу Америки». Його візит до Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою відбувся у рамках програми перебування у Львові.

Впродовж розмови Адріан Кармазин розповів про Фундацію, про її місію та завдання, а саме – сприяння розвиткові демократії, ринковим реформам та розвитку прав людини в Україні. Фундація налагоджує і підтримує зв’язки між Сполученими Штатами і Україною, щоб уможливити мир і добробут через розвиток спільних демократичних цінностей. Фундація спрямовує свою діяльність на досягнення взаємних цілей обох народів і хоче бачити Україну наріжним каменем регіональної стабільності та повноправним членом світової спільноти народів.

Серед основних напрямів діяльності Фундації п. Кармазин виокремив діяльність у сфері політики і суспільства, економічного розвитку, освіти та охорони здоров’я й гуманітарної допомоги.

Пана Кармазина зацікавила діяльність нашого Інституту, як унікальної структури, що на професійній основі займається розвитком зв’язків з українською діаспорою, напрями діяльності МІОКу, зокрема створення підручників з української мови як іноземної та  освітнього порталу «Крок до України».  Ми з радістю прийняли пропозицію подати інформацію про МІОК та Літні школи з україністики для публікації у Бюлетені Фундації.

У свою чергу, ми запропонували організувати презентацію діяльності Фундації у Національному університеті Львівська політехніка для пошуку та знаходження спільних інтересів.

Для ознайомлення з особистістю Адріана Кармазина пропонуємо матеріал з Української Правди за березень 2016 року.