7 березня 2012 в Міжнародному інституті освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» відбулася зустріч працівників інституту з відомим фотомитцем Кирилом Горішнім. Пан Кирило  з інститутом співпрацює давно, зокрема він брав участь у трьох Міжнародних конгресах «Діаспора як чинник утвердження держави Україна у міжнародній спільноті».

Директор інституту Ірина Ключковська високо оцінила діяльність митця і зазначила: «Кирило Горішній потужно популяризує українську культуру через фотографію. Для мене – це феномен!». Варто згадати, що Кирило Горішній народився і виріс у Франції в родині українських емігрантів, однак свою долю пов’язав з Україною. Тому не вважає себе представником діаспори: «Ви мене часто асоціюєте з діаспорою, а я вже 8 років живу в Україні», – сказав фотомитець.

Кирило Горішній відомий також як редактор молодіжного журналу «Качка», який попри таку, на перший погляд, не зовсім серйозну назву, відзначався серйозним підходом до української культури.

Під час зустрічі Кирило Горішній розповів про діяльність видавництва «Леополь», засновником якого він є. «Саме так у XVIII-ому сторіччі французи називали місто Львів», – пояснив гість назву видавництва. Серед завдань діяльності «Леополя – «по-новому розкрити українську культуру, запропонувати до неї сучасніший підхід». У цьому контексті важливий французький досвід пана Кирила, який він успішно реалізовує в Україні.

Працівники інституту мали змогу оглянути прекрасні мистецькі і креативні листівки та іншу сувенірну продукцію видавництва «Леополь».

Розповів пан Кирило і про найближчі плани. Зокрема, заплановано видати книжку з фотороботами Миколи Сеньковського про Гуцульщину 20-30-их років. Нагадаємо, що у 1996 році Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою організував виставку світлин Миколи Сеньковського. Також видавець представив розроблений макет першого графічного роману – «Герой поневолі» Івана Франка. Події твору розгортаються у Львові у 1848 році під час «Весни народів». Він наголосив, що треба було провести велику дослідницьку роботу, щоб максимально об’єктивно відтворити Львів цього періоду.

Директор інституту Ірина Ключковська запропонувала Кирилу Горішньому подальшу  співпрацю з Міжнародним інститутом освіти, культури та зв’язків з діаспорою. Було досягнуто попередню домовленість про проведення презентації роману у Львівській політехніці.

Богдан Сиванич,
молодший науковий співробітник МІОКу