15 червня 2016 року гостею МІОКу була Олеся Зарума, учасник проекту «Живе телебачення “Тризуб TБ”- аматорського незалежного громадського телебачення, створеного українцями, що живуть у Португалії.

Як зазначено на сайті Спілки українців Португалії, яку очолює Павло Садоха, «Живе телебачення» –  це не просто назва, це концепт громадського діалогу.

Оцінюючи значення Проекту, Ірина Ключковська зазначила, що «Живе телебачення» виконує важливе завдання – сприяє консолідації української спільноти у Португалії. Адже Живе, тому що розповідає про реальні ситуації реальних людей, висвітлює нагальні питання, якими цікавляться та переймаються українці у різноманітних сферах їхнього повсякденного життя. (http://www.spilka.pt/).

У ході розмови було порушено також питання необхідності співпраці з національними каналами Португалії, що допомогло б не лише висвітлювати життя та діяльність української громади, але й подавати правдиву інформацію про події в Україні, що в умовах гібридної війни є дуже важливим.

Олеся Зарума цікавилася діяльністю МІОКу, проектами Інституту. Розповіла також  про себе, про свою власну історію та історію своєї родини, яка всередині дев’яностих була змушена емігрувати до Лісабону. На щастя, родина не була розірвана, діти поїхали з батьками й успішно інтегрувалися у португальське суспільство. Олеся блискуче закінчила португальську школу, вивчивши за рік чужу мову, вступила до одного з найпрестижніших університетів Лісабону і зараз працює за фахом фізичного та психологічного реабілітолога. Але Україну не забуває, активно долучається до української справи.

Зустріч була не лише цікавою, але й корисною. Адже Інститут впродовж багатьох років займається питаннями трудової міграції, мав численні успішні проекти з цих проблем, зокрема Проект «Діти емігрантів про себе».

На кінець розмови домовилися про співпрацю, обмін інформацією, висвітлення діяльності МІОКу у ЗМІ українців Португалії.