18 липня 2016 року у головному корпусі Національного університету “Львівська політехніка» відкрилася IX Міжнародна літня школа україністики «Крок до України», організована Міжнародним інститутом освіти, культури та зв’язків з діаспорою.

Цьогоріч студентами літньої школи МІОКу стали учасники з 8 країн, зокрема Польщі, Чехії, Хорватії, Болгарії, Росії та Молдови. Вперше учасниками школи стали громадяни Туреччини та Грузії.

Цікаво, що вже вдруге поспіль вивчати українську мову до Школи повернулися колишні студенти з Польщі та Росії. Наші учні роблять свої власні кроки до України, а ми віримо, що завдяки їм українська мова крокуватиме щораз то більше країнами світу.

На урочистому відкритті учасників школи «Крок до України» привітав Роман Корж, проректор Львівської політехніки, зазначивши, що Університет відкритий для співпраці не лише для освітян та науковців з цілого світу, але й для тих, хто хоче пізнати нашу культуру, історію та вивчити мову.

«Ми переконані, – зазначила Ірина Ключковська, директор МІОКу, – що незабаром українська мова буде популярною в цілому світі. Вона і тепер є мовою міжнародного спілкування, адже українською розмовляють громадяни українського походження з майже 50 країн світу. Сьогодні нашим завданням є популяризація української мови в іншомовних середовищах з широким залученням іноземців».

На відкритті учасники розповідали про те, чому вони вирішили приїхати в Україну і вивчати її мову в час, дуже складний для нашої держави.

Зворушливим був виступ Мунавари Усенової, директора Міжнародного ліцею ім. Т.Г.Шевченка у Стамбулі, яка говорила про тепле ставлення турецького народу до України та зазначила, що вважає своїм обов’язком добре знати та щораз більше удосконалювати свій рівень української мови.

Студенти школи пройшли тестування на рівень знання української мови та розпочали навчання. Попереду їх чекає насичена та цікава програма, в рамках якої учасники школи не лише пройдуть інтенсивний курс української мови та отримають відповідні сертифікати, але й реалізують та презентують власні проекти, відвідають сонячне Закарпаття, навчаться творити яворівські іграшки, пекти традиційні львівські пряники, співати колискові, відвідають унікальні мистецькі місця та музеї Львова, познайомляться з актуальним українським кіно та багато-багато іншого.

В програмі першого дня – ознайомча екскурсія середньовічним Львовом.

Колектив МІОКу бажає успіху та натхнення студентам школи «Крок до України» у вивченні української мови та культури!

Фото Прес-служби Львівської політехніки