«Україна? У вас кіно знімають?». – «Так, але на фотоапарат». Саме так жартома відповідав режисер Олег Сенцов, український політв’язень у Росії. Після анексії Криму він допомагав українським військовим, сім’ям вимушених переселенців, що виїжджали з окупованої території та громадянській ініціативі Крим SOS. Після цього українського режисера схопили в його домі, звинуватили та засудили за тероризм. За українського політв’язня заступилися режисери з низки європейських країн.

На четвертий день студенти Міжнародної літньої школи «Крок до України» знайомились із творчістю цього незвичайного митця.

На початку заходу наша студентка Маґдалена Котовска поділилася результатами своєї наукової роботи, проаналізувавши більш ніж 800 українських повнометражних фільмів, знятих після проголошення незалежності. Як виявилось, найчастіше українські режисери висвітлюють тему соціальних проблем сучасності.

Студенти детальніше дізналися про долю Олега Сенцова та його роботу над фільмом «Гамер», що отримав не одну нагороду на міжнародних кінофестивалях і переглянули цей драматичний фільм про непростий шлях юного кіберспортсмена «Косса» та проблеми із пошуками його місця в сучасному світі.