Дев’ятий день літньої школи «Крок до України» став особливо цікавим завдяки заглибленню у мистецьке життя сучасного Львова. Знайомство з галереями та львівськими митцями студентам провів Роман Яців, відомий мистецтвознавець, проректор Львівської національної академії мистецтв, заслужений працівник культури України.

Маршрут розпочався від галереї «Дзиґа» – однієї з найдавніших і найбільш успішних та актуальних культурно-мистецьких інституцій міста, в якій представлені як молоді таланти, так і знамениті митці. Персональна виставка Юлії Ліньової, яка на цей час розгорнута в цій галереї, є досить показовою саме такої політики галерейної діяльності «Дзиґи».

Дещо інша філософія діяльності галереї «Зелена канапа», де наші студенти мали можливість познайомитися з черговою виставкою львів’янки Соломії Ковтун, творче ім’я якої ця ж галерея свого часу відкрила.

Унікальною за своєю специфікою є галерея «IconArt», яка ознайомлює з новими підходами художників до галузі сакрального мистецтва. Експоновано на цей час виставка «На папері» Данила Мовчана є цікавою з огляду на авторський діалог з поняттям канонічності в християнській тематиці.

В галереї «Мадам Пальмгрен» можна було побачити експозиції двох авторських виставок знаної мисткині Алли Гончарук «Музика по-львівськи» та Віктора Жмака «Літо». Кожен з них має свої погляди на поняття стилю в образному розкритті середовища Львова.

Музей скла, як підрозділ Львівського історичного музею, виник на засадах співпраці з Львівською національною академією мистецтв. Слухачі школи могли побачити тут оригінальні артефакти скляних виробництв на теренах Західної України, а також персональну виставку відомого художника в галузі гутного скла, педагога Андрія Петровського.

Останнім пунктом насиченого маршруту львівськими галереями – справжньою ізюминкою вечора – стала творча майстерня народного художника України, живописця Петра Сипняка. Спілкування з іменитим мистцем, індивідуальні виставки якого були в багатьох країнах світу, стало емоційною кульмінацією цієї програми дня.