З нагоди 160-ліття від дня народження Івана Франка та у рамках проведення літньої школи україністики “Крок до України” студенти відвідали Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка та особисто долучилися до вшанування творчої спадщини Каменяра.

Захід розпочався з екскурсії музеєм, де студенти ознайомились з меморіальною експозицією, що знаходиться у віллі Івана Франка, побували у відтвореному робочому кабінеті видатного українського діяча, побачили його робочий стіл, шафи з книжками, фортепіано, особисті речі, зокрема сорочку, вишиту полтавським узором, подаровані І.Франку портрети і малюнки Івана Труша, близького приятеля письменника, а також численні архівні фото та інші елементи експозиції.

Учасники школи також відвідали літературну експозицією музею, де познайомилися з оригінальними зразками творчої  та наукової спадщини  письменника, поета, публіциста, перекладача, науковця.

Автентична атмосфера франкового маєтку, унікальна експозиція, представлена працівниками музею дозволила по новому відкрити для себе життєвий і творчий шлях Івана Франка.

Кульмінацією дня стали літературні читання, під час яких студенти “Кроку до України” з 8 країн світу зачитали власні переклади та інтерпретації творів Івана Франка зі збірки “Мій Ізмарагд”.

Подаємо фрагменти перекладів наших студентів (натиснути на зображення):

Franko