Бандура – музичний символ України та гордість світової культури. З давніх-давен бандура в українців стала невід’ємною частиною держави. Вона є вільною українською душею, яка не може в собі стримати жагучий порив дзвінкої чи сумної пісні.
Учасники літньої школи україністики «Крок до України» мали нагоду послухати українські народні, сучасні, та класичні твори у виконанні учасниць капели бандуристок «Дзвінга» (Дзвін Галичини), ознайомитися із барвистим сучасним костюмом капелянок, а також приміряти його і відчути себе частинкою великого кобзарського мистецтва та послухати цікаву розповідь про будову, історію, створення та походження інструменту.
Найбільш захоплюючим моментом зустрічі було спільне виконання української пісні «Червона рута» (сл. В.Івасюка), яку знали більшість учасників. Щирі усмішки, світлі погляди і тихе підспівування українських пісень під супровід бандури створили неймовірну атмосферу. Цей інструмент надихає, наповнює, заставляє поринути у світ радості і спокою, забути про негаразди і проблеми, відчути подих історії та доторкнутись до сучасності.