5 серпня відбувся захист проектів учасників ІX Міжнародної літньої школи україністики «Крок до України», які навчалися за програмою розширеного курсу. Студенти презентували результати своїх досліджень, над якими працювали весь останній тиждень.

Основною вимогою до проектів було дослідження одного із сучасних явищ Львова з максимальним зануренням у мовне середовище.

Серед тем, які викликали в учасників школи найбільше зацікавлення, була  львівська гастрономічна культура, досліджували також багатокультурність Львова, мову львівської реклами та вшанування воїнів УПА у Львові.

Після презентації заступник директора МІОКу, поет та громадський діяч Ігор Калинець нагородив учасників школи дипломами про завершення розширеного курсу ІX Міжнародної літньої школи україністики «Крок до України», а дівчата із капели «Дзвінга», які вже встигли полюбитися учасникам школи під час майстер-класу гри на бандурі, порадували виконанням декількох пісень.

Також відбулося голосування за кращий проект на думку учасників школи, а також викладачів та працівників.

В голосуванні викладачів та працівників школи перше місце зайняв проект Володимир Скляренко (Росія), який разом з дружиною Тамарою підготував квест про незвичайний кулінарний Львів. Переможцем симпатій учасників школи стала Маґдалена Котовська, яка здійснила дослідження, що мешканці Львова хотіли би показати іноземцям.

Презентації проектів учасників розширеного курсу ІX Міжнародної літньої школи україністики «Крок до України» будуть опубліковані в окремому матеріалі.