20-21 серпня 2016 року у Києві в Українському Домі відбувся VI Всесвітній Форум українців, у роботі якого взяли участь понад 500 делегатів та гостей. Делегатом Форуму була Ірина Ключковська, директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою.
Слід зазначити, що на заході взяла участь Лілія Гриневич, Міністр освіти і науки України. У секції «Освіта і виховання» працювали заступник міністра Павло Хобзей, директор департаменту Юрій Кононенко та директор МІОКу Ірина Ключковська.
У перший день роботи Форуму делегати присвятили увагу питанням допомоги Україні в боротьбі з російською агресією зусиллями України, світового українства і міжнародного співтовариства, з майбутньої деокупації та реінтеграції Криму.
Делегати VI Всесвітнього форуму українців закликали ООН, Раду Європи, ОБСЄ та інші міжнародні організації і держави вжити заходів для припинення масштабного порушення прав людини й громадянина, прав корінного кримськотатарського народу й громади етнічних українців і тримати ситуацію у цій сфері під постійним контролем до моменту деокупації.
Перший день роботи Форуму закінчився урочистостями в Оперному театрі, на яких виступив Президент України Петро Порошенко, Президент Світового Конгресу Українців Евген Чолій, Глави українських церков – Його святість Філарет та Його Блаженство Святослав. Петро Порошенко нагородив очільників українських громад відзнакою Президента України – Ювілейною медаллю «25 років Незалежності України». Нагороду Президента отримала також Ірина Ключковська.
Другого дня працювали секції Державного будівництва, Гуманітарної політики, Правнича, Інформаційної політики, Освіти і виховання, Трудової міграції, Економічної та інвестиційної політики, Волонтерства й захисту українства на окупованих територіях, Духовності й церковного життя закордонного українства , молодіжної політики, Мовної політики. Підготовані відповідні резолюції, які були схвалені делегатами Форуму.