22-23 серпня 2016 року Андрій Яців, заступник директора МІОКу, взяв участь у роботі Форуму української молоді діаспори «Вінниця 2016», організованому Світовим Конгресом Українських Молодіжних Організацій (СКУМО). Андрій Яців виступив у ролі спікера у рамках сесії «Збереження національної ідентичності молоді діаспори через культурно-освітню призму» і презентував освітній напрям діяльності Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою, зокрема представив учасникам Форуму молоді діаспори проект «Крок до України», як відповідь на запит представників українських шкіл, громад, українознавчих осередків, молодих активістів. Учасники Форуму отримали інформацію про підручники МІОКу, інтерактивний портал з вивчення української мови як іноземної, літні школи, конференції. Під час сесії модератор Андрій Якубув, спікери та учасники Форуму обговорили стратегію боротьби з асиміляційними процесами у середовищі української діаспори шляхом створення новітніх освітніх проектів, метою яких забезпечення освітніх та культурних потреб українців за кордоном, а також реалізацію принципу освітньо-культурного «амбасадорства» для поширення знань про Україну та її культуру.

Урочисте відкриття Форуму відбулося у Вінницькому академічному музично-драматичному театрі ім. М. Садовського. Учасниками події стали українці з близько 30 країн світу, представники українських церков, владних структур, зокрема, Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов, голова Вінницької обласної державної адміністрації Валерій Коровій, народні депутати України, громадські та культурні діячі.

Робота Форуму відбувалася у форматі панельних дискусій на тематичних сесіях за чотирма основними напрямками: «Основні напрямки та розвиток молодіжного руху в діаспорі», «Інформаційно-комунікаційний потенціал світового українства», «Залучення інвестицій через співпрацю з діаспорою та розвиток економіки України», «Збереження національної ідентичності молоді діаспори через культурно-освітню призму».

Модераторами секцій виступили Олександр Греченюк (Румунія), Мирослав Гочак, голова СКУМО (Республіка Сербія), Ганна Крисюк (Україна) та Андрій Якубув (Королівство Іспанія).

Форум української молоді діаспори «Вінниця 2016» відбувся за підтримки Міністерства молоді та спорту України, Міністерства інформаційної політики України, Вінницької обласної державної адміністрації та Вінницької міської ради. Спікерами ФУМД «Вінниця 2016» стали: заступник міністра молоді та спорту України Олександр Ярема, перший заступник Президента Світового Конгресу Української Молоді Дмитро Лєкарцев, заступник міністра інформаційної політики Артем Біденко, заступник директора Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою НУ «Львівська політехніка» Андрій Яців, журналіст Остап Дроздов, журналіст з Канади Skype-включенням Михайло Бацюра, Тарас Демкура, Президент Іспано-Української торгової палати Михайло Петруняк, голова Товариства українців Фінляндії Денис Перцев, Голова Української Всесвітньої Координаційної Ради Михайло Ратушний, голова української центральної репрезентації в Аргентинській Республіці, нейрохірург Петро Лилик, директор Департаменту загальної, середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Юрій Кононенко, політолог, радник голови ВРУ Остап Кривдик та інші.

Фото СКУМО та Олекси Мартинця