8 вересня 2016 року Оксана П’ятковська, науковий співробітник МІОКу, взяла участь в обговоренні проекту Концепції популяризації України у світі та просування інтересів України у світовому інформаційному просторі (http://mip.gov.ua/content/proekt-koncepcii-populyarizacii-ukraini-u-sviti-ta-prosuvannya-interesiv-ukraini-u-svitovomu-informaciynomu-prostori.html), організованого Міністерством інформаційної політики України. До цього обговорення, окрім представників Міністерства, були залучені експерти, науковці, представники місцевих органів влади та громадськості з Києва, Чернігова, Львова, Полтави та Харкова.

За словами юриста Міністерства інформаційної політики Ірини Ющенко, до кінця вересня 2016 р. Міністерство інформаційної політики та міжвідомча робоча група має розробити та подати на розгляд Кабінету Міністрів проект Плану заходів щодо реалізації цієї Концепції. Реалізація Концепції розрахована до 2020 року.

Долучившись до обговорення, Оксана П’ятковська підкреслила роль діаспори як інструменту реалізації Концепції та зазначила, що підписання Меморандуму про співпрацю між Україною та Світовим Конгресом Українців, яке відбулося 24 серпня 2016 р., має стати одним із механізмів використання такого інструменту. «Сьогодні важливо не відкласти цей документ набік, а розробити План заходів для реалізації Меморандуму, який, вочевидь, мав би корелювати із Планом заходів реалізації Концепції», – зазначила вона. Також П’ятковська наголосила на тому, що співпраця з діаспорою має бути взаємною і тому потрібно також висвітлювати в Україні роботу світового українства у ділянці поширення правдивої інформації про нашу державу та події на Сході.

 

Повну версію експертної зустрічі можна переглянути за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=Cgsx29LhY04