Урочиста академія з нагоди 200-ліття Національного університету «Львівська політехніка» відбулася 7 грудня 2016 року у Львівському національному академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької.

На святі були присутні високодостойні гості. Представники духовенства, адміністрації Президента, Кабінету Міністрів, Народні депутати України, представники дипломатичних установ іноземних держав, керівники освітніх, наукових закладів, промислових та бізнесових кіл, Доктори Honoris Causa, почесні доктори Львівської політехніки, члени Наглядової ради Львівської політехніки, делегації Вищих навчальних закладів Європи, викладачі та студенти нашого університету.

На урочистостях виступив ректор Львівської політехніки, академік, професор Юрій Бобало, який зазначив: «Для Національного університету «Львівська політехніка» 200-й ювілей став важливим підсумком всього історичного минулого. Екскурс у початки розвитку технічної освіти показав силу і невичерпні можливості навчального закладу в усі періоди і режими, які довелось пройти. Ми не переписуємо історії Львівської політехніки, не додаємо собі літ, ми встановили реальну дату свого народження»,підкреслив ректор Юрій Бобало, та зробив у своєму виступі ґрунтовний огляд етапів розвитку навчального закладу, розкривши основні віхи його історії, та розповівши про долі вихованців і внесок професорсько-викладацького складу в українську освіту і культуру.

З вітальним словом до Ректора та до академічної громади зі сцени Львівкої опери звернувся Президент Світового Конгресу Українців, Доктор Honoris Causa Евген Чолій. У своєму виступі Президент СКУ, зокрема, зазначив: «СКУ та Львівську політехніку пов’язує багаторічне плідне співробітництво, яке ґрунтується на спільних інтересах, що в першу чергу стосуються України і української діаспори, а зокрема зміцнення її зв’язків з українським народом в Україні, розбудови української освіти і культури в діаспорі та просування на міжнародному рівні українських пріоритетів». А також підкреслив значення і роль Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою (МІОК), який є «провідною українською інституцією, що веде велику системну працю у вивченні української діаспори та в зміцненні з нею зв’язків, у представленні в Україні її здобутків та, крім цього, у розбудові української освіти за межами України».

Під час візиту з нагоди відзначення 200-ліття Львівської політехніки Президент СКУ Евген Чолій мав зустрічі з: Ректором Університету Юрієм Бобалом, Головою Львівської обласної державної адміністрації Олегом Синюткою, Львівським міським головою Андрієм Садовим, що засвідчило високий інтерес з боку міської та регіональної влади до діяльності Світового Конгресу Українців та особисто до його лідера, який обстоює інтереси нашої Держави у міжнародній спільноті. Окрім цього відбулися зустрічі з: Владикою Венедиктом (Алексійчуком), Єпископом-помічником Львівської архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви Голиком Володимиром, Іриною Ключковською, директором Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету “Львівська політехніка”.

Урочисту Академію вела Ірина Ключковська, директор МІОКу. З нагоди ювілею було відзначено працівників МІОКу, а саме Грамотою Верховної Ради України було нагороджено Оксану Пятковську, старшого наукового працівника. Почесну грамоту Львівської обласної державної адміністрації отримали Андрій Яців, заступник директора МІОК та Галина Темник, науковий співробітник МІОК. Марія Галік, провідний фахівець, була удостоєна почесної нагороди від Львівської обласної Ради – Подяку від ЛОР. А також Грамоту від Львівської політехніки отримала Любов Литвин – провідний фахівець МІОКу.

Детальнішу інформацію про відзначення ювілею та фотозвіт можна оглянути на сайті за посиланням: http://lp.edu.ua/news/2016/lvivskiy-politehnici-200-rokiv-vidbulasya-urochysta-akademiya-z-nagody-svyatkuvannya-200