Гостею МІОКу 19 грудня 2016 року була Оксана Альбі, українка, що живе в Ірландії й працює для України.

Фахівець в галузі комп’ютерних технологій, закінчивши один з найпрестижніших університетів світу Carnegie Mellon University, активно долучилася до українського руху в цій північній європейській країні, де сьогодні проживає майже 5 000 українців. Вона є секретарем «Асоціації українців у Республіці Ірландія» (АУРІ), громадської організації, зареєстрованої 01.07.08 у м. Дубліні, найвищим представницьким органом якої є виконавчий комітет. Розповіла про діяльність співголів Асоціації – Миколи Круцика і Михайла Баскіна та про роботу самої Асоціації, яка ставить за мету підтримувати навчальні, культурні та соціальні потреби українців, що проживають в Ірландії, об’єднуючи та заохочуючи їх до участі у своїй діяльності, соціальних та культурних заходах. З огляду на це, в перспективі передбачається відкриття центрального офісу «АУРІ» в м. Дубліні з філіями в різних містах Ірландії. Асоціація надає всебічну підтримку представникам української спільноти, зокрема, у їх взаєминах з органами державної влади, неурядовими та громадськими організаціями, в питаннях збереження національної ідентичності та задоволення духовних потреб.

 Оксана Альбі також працює у групі «Irish supporters of Ukraine», зумівши залучити до її діяльності ірландців, симпатиків України, а також свого чоловіка Димитрія Альбі, француза за походженням, який проводить акції на підтримку нашої країни, зокрема у свій час організував акцію «No for Mistral».

Оксана Альбі також є активною у товаристві «Євромайдан Ірландії», дописуючи свій власний аналітичний матеріал про ситуацію в Україні, що є вкрай важливим в умовах гібридної війни та шаленого інформаційного тиску з боку Росії, засилля неправдивих інформаційних матеріалів та деструктивної роботи російських спецслужб в українських  середовищах та в середовищах країн проживання наших українців.

На рахунку Оксани – десятки корисних справ, волонтерська робота, поїздки в Україну , в нульову зону та на передову.

На зустрічі з Оксаною Альбі ми обговорили можливості співпраці з українськими громадами Ірландії у сфері освіти, перспективи долучення української школи до освітніх проектів МІОКу.

Нам вдалося познайомити Оксану Альбі, як консультанта у галузі високих технологій, з фахівцями Інституту комп’ютерних технологій Львівської політехніки. Сподіваємося на співпрацю  й у цій галузі.

Ми щасливі, що змогли запросити Оксану до Львівської опери на вечір пам’яті Квітки Цісик і в такий скромний спосіб подякувати їй за велику працю для усіх нас.

Україна має свій золотий фонд – мільйони українців за кордоном, які безкорисливо, щиро й віддано працюють на нашу державу і є разом з нею і в час миру, і в час війни. Окрасою цього золотого запасу є Оксана Альбі, американка за громадянством, українка в душі і серці.