10 липня 2012 р. в Міжнародному інституті освіти, культури та зв’язків з діаспорою НУ «Львівська політехніка» відбулася робоча зустріч з Олегом Гуцьком, головою Асоціації українців у Португалії «Собор» та добрим другом МІОК: учасником трьох Конгресів «Діаспора як чинник утвердження України у міжнародній спільноті» та Міжнародних конференцій, організованих МІОК, співорганізатором круглого столу «Дитина трудового емігранта: виклики та перспективи».

У ході робочої зустрічі було обговрено низку важливих питань. Насамперед, Ірина Ключковська, директор МІОК, торкнулася проблеми затвердження Регіональної програми співпраці з трудовими мігрантами, яку попередньо МІОК розробляв спільно з Комісією УГКЦ у справах мігрантів, та продовжує роботу у складі спеціально створеної комісії при Львівській обласній раді. Пан Гуцько висловив свої зауваження до проекту програми та готовність взяти активну участь у її обговоренні на запланованому круглому столі, який відбудеться в приміщенні Львівської обласної ради в серпні 2012 р.

Крім того, було полагоджено питання організації та проведення соціологічного дослідження серед українських школярів – дітей трудових мігрантів у Португалії. Дане дослідження заплановано провести за участю МІОК, кафедри соціології та соціальної роботи НУ «Львівська політехніка» та Асоціації українців у Португалії «Собор».

Ця зустріч відбулася в контексті налагодження співпраці з трудовими мігрантами та представниками громадських організацій українського зарубіжжя нової хвилі еміграції.