11 червня 2012 року у Міжнародному інституті освіти, культури та зв’язків з діаспорою відбулася зустріч працівників установи з головою комісії УГКЦ з питань освіти та виховання сестрою Христофорою Буштин.

Як зазначила директор інституту Ірина Ключковська: «Ми завжди намагаємося будувати нашу роботу на християнських цінностях. Саме християнські цінності повинні стати полем для співпраці МІОКу та комісії УГКЦ».

Сестра Христофора розповіла про діяльність комісії, про роботу над поширенням християнських цінностей в освіті. Зокрема, велику увагу комісія приділяє освіті в українській діаспорі, а особливо її останній хвилі. Комісія з питань освіти та виховання тісно співпрацює з комісією з питань міграції. Завдяки цій проведеній роботі вдалося налагодити контакти з українськими громадами Італії та Португалії. За словами сестри Христофори, кожна країна має свої можливості, відповідно до яких вони будують модель праці у конкретній країні. Сестра зазначила, що було б добре організувати вивчення української мови в державних школах.  Зокрема таку практику спостерігаємо в Італії, тому зараз комісія акцентує свою увагу саме на цій країні.

Зустріч продовжилася у форматі розмови з командою україністів МІОКу. Сестру Христофору зацікавив розроблений підручник для читання «Мандрівка Україною». Вона зазначила, що цікаво було б зробити сучасний підручник, який поряд із навчальними матеріалами міститиме і християнське наповнення.  Сестра пообіцяла детальніше познайомитися з матеріалами книги. Також було досягнута домовленість про підтримку у виданні підручника «Мандрівка Україною», якщо він відповідатиме вимогам комісії з питань освіти та виховання УГКЦ.

На згадку про візит до МІОКу Ірина Ключковська подарувала сестрі Христофорі наші останні видання.

молодший науковий співробітник МІОКу
Богдан Сиванич