Для нас важливе це «Зоряне небо і моральний закон…»

І.М. Ключковська

 Другий день «Дня» у Львові порадував відкриттям традиційної, уже XVIII фотовиставки видання у стінах НУ «Львівська політехніка». І традиційно подія відбулась за сприяння Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою НУ «Львівська політехніка». Найкращими світлинами фотомайстрів і фотоаматорів жителі і гості міста Лева зможуть насолоджуватися до 4 червня.

Побачити відкриття фотовиставки за участі головного редактора «Дня» Лариси Івшиної прийшли міський голова Андрій Садовий, заступник голови ОДА Оксана Стоколос-Ворончук, інтелектуали, мистецькі діячі, гості міста та усі небайдужі до фотожиття нашої країни. Так би мовити, порадіти і переболіти.

Професор Юрій БОБАЛО, ректор вишу, що традиційно гостинно приймає фотовиставку газети, зазначив: «Львівська політехніка – це технічний виш, але без цієї гуманітарної складової, яку приносить Лариса Івшина, нам не обійтися. Коли проходжу повз ці світлини, розумію, що кожен викладач і студент має їх побачити».  Юрій Ярославович подякував Ларисі Олексіївні за щорічну фотовиставку і внесок газети «День» у розбудову національної свідомості.

Тетяна ВЕРГЕЛЕС, головний редактор Інформаційної агенції ZIK, акцентувала: «В Україні немає рівня, який би відповідав фотовиставці газети «День». Я не можу сказати про білу заздрість, я можу сказати про велику радість за те, що ми маємо в кого повчитися».

«У нас з газетою «День» справжній роман, співпраця, яка дає дуже гарні результати. Ми сьогодні маємо прекрасну «дзвіницю», яка б’є вже 20 років, – розповіла директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Ірина КЛЮЧКОВСЬКА. – Газета «День» нас застерігає, попереджає, вчить. Сьогодні маса людей піддається маніпуляціям. Але ми повинні пам’ятати, що кожен з нас має право вибору. Має право повстати проти маніпуляції, повстати проти системи, заявити на повний голос. Саме цьому вчить газета «День», і я вважаю, що це – одне із її найважливіших завдань: з кожного сформувати одиницю, яка могла б заявити про себе. В газети є традиції, які базуються на моральних засадах. Для мене важливе це «Зоряне небо над нами і моральний закон усередині кожного з нас». Це дуже важливо, аби кожен з нас мав оцей внутрішній моральний закон. Цього вчить газета «День». Якщо нас набереться критична маса, Україна відбудеться як здорова українська, європейська держава».

Також Ірина Ключковська звернулась до молоді із закликом читати газету «День», ходити на виставки, писати для формування твердої позиції.

Лариса ІВШИНА у своєму виступі акцентувала: «Незмінними константами цього спілкування завжди є наша висока виставка і атмосфера: живі, прекрасні обличчя, які нас надихають, підживлюють, показують, що наша праця, яка триває протягом понад 20 років, дійсно дає свої плоди. Якщо говорити про обсяг завдань, то очевидно, що ще дуже далеко до критичної маси. У мене ніколи не було на цей рахунок жодних ілюзій. Коли мене запитують, чим я власне займаюся, то маю багато варіантів відповідей. Одне з них: газета «День» знімає «порчу». А я особисто займаюся навіюванням. Якщо «перекласти» для розумного товариства, то ми створюємо смислове поле України. А я – архітектор цього простору. Невипадково один із наших проектів, якому вже 5 років, називається «Маршрут №1»…«Кровобіг» нашої країни має бути насичений, а ми дедалі частіше бачимо багато «тромбів», «шлаків»… Звичайно, для подолання цього потрібна системна робота. Ми повинні створювати свої контексти. Цей час особливий для того, щоб Україна «встановила» безліч своїх «інтелектуальних» супутників і дала хорошу поживу своєму народу…».

Традиційно під час заходу відбулася акція «Подаруй Бібліотеку «Дня» рідній школі». Набори книг – а це новинка «Сестра моя, Софія…», бестселери «Україна Incognita» та «Україна Incognita. TOP-25», книги з серій «Бронебійна публіцистика» та «Підривна література», фотоальманах «Жива історія» – за сприяння обласної державної адміністрації отримають 39 шкіл Львівської області.

Не залишилася без подарунка і гостинна «Львівська політехніка» – Лариса Івшина вручила ректорові вишу Юрію Бобалу фотороботу Тетяни Спориніної – призер конкурсу 2013 року під назвою «Львівська мрія», яка, до речі, цієї п’ятниці вийшла на першій шпальті «Дня».

Після відкриття фотовиставки відбулося спілкування головного редактора «Дня» зі студентами і викладачами на тему «Національний діалог».

ВРАЖЕННЯ

«НАЙВАЖЛИВІШЕ НИНІ – ПОДАВАТИ ЛЮДЯМ ЯКІСНУ ПРАВДУ»

Андрій САДОВИЙ, міський голова Львова:

«Дуже важкі фотографії, аж голова трішки закрутилася. Коли дивишся і намагаєшся пропустити крізь себе ці емоції, то деколи мороз іде по шкірі. Але таке життя зараз, і найважливіше нині – подавати людям якісну правду. І сила фотомистецтва у цьому аспекті є надзвичайно великою, тому що вона ловить та фіксує мить, і дивлячись на світлини, ти поринаєш в цей процес. Я захоплююсь фотографіями, обожнюю такі хороші світлини, і висловлюю подяку газеті «День», Ларисі Івшиній, за цю ініціативу, яка так гарно просувається вже стільки років.

«СВІТЛО ЕМОЦІЙ»

Олександр НИКОЛЯК, голова колегії студентів НУ «Львівська політехніка»:

«Виставка газети «День» справді вражає. Це дуже круто, що є такі  активні та ініціативні люди, які зможуть передати через фотографію життя людей. Тому що, як не крути, фотографія – це світло, яке неймовірно тонко та щиро передає емоції. Найбільше з усіх мене вразила робота-переможець «Зоряне небо над нами і моральний закон усередині нас», адже це дуже абстрактна робота, і у ній кожен може бачити те, що його переповнює».

 

Фотовиставка «День»-2016 відкрита в головному корпусі Національного університету «Львівська політехніка» (вул. С. Бандери, 12) до 4 червня. Приходьте і голосуйте за найкращу, на ваш погляд, світлину!

Матеріал взято з сайту газети «День» за 19.05.2017 р.

Анна ГОЛІШЕВСЬКА, Оксана ГРУБА, Львів.

Фото Артема СЛІПАЧУКА («День»), а також Андрія САВЧИШИНА (Прес-служба Національного університету «Львівська політехніка»)