Місто Лева прийняло естафету від Луцька. Після урочистої церемонії відкриття XVIII Міжнародної фотовиставки «Дня» у стінах Національного університету «Львівська політехніка» відбулася зустріч-дискусія «Національний діалог» за участі Лариси Івшиної та культурних і громадських діячів, політиків, знаних представників галицької інтелігенції, науковців, журналістів, студентів та всіх інших львів’ян, яким цікава якісна альтернатива «Дня». Охочих послухати меседжі головного редактора «Дня» виявилось настільки багато, що деякі з них стояли у проході.

На початку зустрічі студентки «Львівської політехніки» Вітослава Глагович та Марта Хархаліс презентували міні-фільм про газету «День». Дівчата також провели опитування серед спудеїв політехніки, чи читають вони газету та що думають про її проекти. За словами студенток, зробити цей фільм було для них великою честю, адже обидві є постійними читачками газети. Після презентації фільму Вітослава та Марта подякували Ларисі Олексіївні за можливість інтелектуального розвитку завдяки газеті та її проектам. «Як газета обирає молодь, так і молодь обирає газету “День”», − зазначили авторки фільму.

Переглянути відеоролик про газету «День» ви зможете за цим посиланням https://www.youtube.com/watch?v=kE1T1ZFf0y4&t=292s

«Багато людей кажуть, що зараз світ живе у цифрову еру, у час швидких та «жовтуватих» новин. У період спрощення та життя у режимі Twitter. Але якщо ми все це приймемо на віру, то втратимо себе. Ми не хочемо бути однаковим «товаром» у «супермаркеті», ми «бутікова», нішева культура», −  розпочала зустріч Лариса Івшина.

Гості заходу відзначили важливу просвітницьку місію газети і висловили побажання у кілька разів збільшити тираж видання. «Чи може зараз бути «День» з мільйонним накладом? Ні, не може. Ми «острів», який має амбіції стати материком. Але ми ще «острів». Ми альтернатива у середовищі ЗМІ. З чітким баченням і орієнтиром, звідки вийшли і куди нам йти», − пояснила Лариса Олексіївна

Під час двогодинної зустрічі підняли питання і про засилля політиків у телеефірах, і про потенціал української молоді, і про те, чому варто припиняти «ходити поміж трьох сосен». Лариса Івшина надихнула львів’ян на роздуми, тому  гості ще довго ділилися враженнями у коридорах «Львівської політехніки». Про них – незабаром на шпальтах газети.

А зараз – перші враження:

«ЧАСТО ЛОВЛЮ СЕБЕ НА ДУМЦІ: «ЩО Я МОЖУ ЗАПРОПОНУВАТИ ГАЗЕТІ?»

Роман ЯЦІВ, професор, історик мистецтва, проректор Львівської національної академії мистецтв

− Сковорода казав: «Розкрий себе». Пізнавати себе, щоб розкрити нову якість краси, нову якість думки. Газета «День» саме до цього і спонукає. Часто ловлю себе на думці: «Що я можу запропонувати газеті?». Адже за останні роки інтелектуальний рівень текстів у «Дні» значно зріс. Тішуся, що редакція віддає перевагу молодим авторам і розшукує їх у різних регіонах України. «День» − серйозний університет, академія з найновітнішими технологіями, яка дає шанс кожному реалізувати себе і поповнити національний букет.

«ГАЗЕТА ПОТРІБНА І ЦІКАВА ЛЮДЯМ»

Олег КУЗЬМІН, науковець у галузі економіки, доктор економічних наук, професор, директор Навчально-наукового інституту економіки і менеджменту Національного університету «Львівська політехніка»

− Економіка − це та точка, де сходяться всі проблеми в державі. Хочу відзначити, що газета «День» подає грунтовні аналітичні підходи до економічної діяльності, дає конкретні поради. У ній є інформація і про тарифи, і про реформи, які здебільшого невдалі. Як економіст помічаю, що зараз багато газет закриваються, а «День» тримається. А це говорить про те, що газета потрібна і цікава людям. Хочу подякувати Ларисі Івшиній за сміливість та професіоналізм у наш непростий час.

Нагадаємо, фотовиставка «Дня» триватиме у «Львівській політехніці» до 4 червня. Не пропустіть!

 

Матеріал взято з сайту газети «День» за 19.05.2017 р.

Дар’я БАВЗАЛУК, Львів

Фото Артема СЛІПАЧУКА («День») та Фото Андрія САВЧИШИНА (Прес-служба Національного університету «Львівська політехніка»)