На запрошення Посольства України у Республіці Білорусь працівники МІОКу, Ірина Ключковська, директор Інституту та Олена Мицько, провідний фахівець, взяли участь у Міжнародній науково-практичній конференції “Мова як фактор збереження національної ідентичності: білорусько-український контекст” (25 травня 2017 року, Мінськ). Організаторами заходу виступили Посольство України у Республіці Білорусь, Державна наукова установа “Центр дослідження білоруської культури, мови і літератури” НАН Білорусі, Білоруський держаний університет, Національна бібліотека Білорусі.

Провідні білоруські мовознавці, історики, політики, громадські діячі та науковці з України (Ключковська Ірина, Мицько Олена та Громик Юрій, декан Інститут філології та журналістики Східноєвропейського університету) оброговорили надважливі для кожної  держави мовні питання. Особливо це важливо для Респуспубліки Білорусь,мова якої увійшла до списку  зникаючих мов ЮНЕСКО.

Висвітлюючи  внутрішній та зовнішній вимір мовного питання працівники МІОКу зосередили увагу учасників конференції на проблематиці українськї мови як іноземної та механізмах її поширення, нормативно-правового забезпечення та поділилися результатами власних напрацювань, що викликало безумовний інтерес науковців та педагогів.

Друга частина візиту була присвячена зустрічам з представниками українських  громадських організацій Білорусі, а саме з товариствами “Січ”, “Заповіт”, “Ватра” та Фольклорно-етнографічного об’єднання Брестського обласного державного центру молодіжної творчості. У Білорусі, де проживає майже 150 тисяч українців, 25 тисяч з яких живе у столиці, немає  жодної україської школи  і українці загалом зазнають тотальної асиміляції. В зв’язку з тим, що робота з громадами Східної діаспори є прорітетною у діяльності МІОКу, зустріч з українцями Білорусі була важливою для обох сторін. Наш візит із зустріч з українцями було розцінено як знак уваги Української держави до національної меншини, а наші навчально-методичні матеріали, які Інститут надсилатиме слугуватимуть підтрикою громад для збереження їхньої національної ідентичності.