7 червня 2017 р. відбулася зустріч працівників Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою з Петром Штиком, заступником Президента Світового Конґресу Українців, Головою Світової комісії людських і громадянських прав СКУ.

Візит Петра Штика до МІОКу відбувся у рамках планової поїздки до Львова та підготовки до проведення заходів з нагоди 50-ліття Світового Конґресу Українців в Україні.

На зустрічі було обговорено різні аспекти співпраці СКУ та МІОКу, зокрема підготовку Міжнародної конференції «СКУ в 50 років і далі: Європейський контекст», яка відбудеться 28 серпня 2017 року у Львівській політехніці, та комплексу заходів «Дні української діаспори» у Львові, приурочених до 50-ліття СКУ, проведення яких заплановано на 27– 29 серпня 2017 року у м. Львові.

Петро Штик розповів про діяльність СКУ у напрямку захисту людських і громадянських прав українців у світі, зокрема на території Російській Федерації та ефективну співпрацю СКУ з міжнародними правозахисними організаціями.

Ірина Ключковська, директор МІОК, відзначила важливість вкладу Світового Конґресу Українців у підтримку України та українців у всьому світі в умовах агресії та гібридної війни, розв’язаної Росією.

Учасники зустрічі обговорили подальші плани співпраці, зокрема, організацію круглого столу за участі Петра Штика та студентів Львівської політехніки і вишів Львова.