Кінець липня та початок серпня був щедрим для МІОКу на цікаві зустрічі. Географія країн проживання гостей – Канада, Іспанія, Португалія, Ірландія, США.
Нещодавно відбулася цікава зустріч з Іриною Веріті з Вашингтону. Говорили про четверту хвилю еміграції, нові шляхи і новітні механізми спільнотного згуртування, про відповіді українців Вашингтону на виклики, що постали перед Україною, про народження нових організацій, що з’явилися після подій на Майдані і з початком війни, розв’язаної Росією. За словами Ірини, у Вашингтоні є три організаціі, які сформувалися після Майдану: «Razoм for Ukraine» в Нью Йорку з осередком у Вашингтоні, «United Help Ukraine UHU, що багато робить для допомоги фронту і для біженців та група Ukraine Freedom Support Group UFSG, до якої належить Ірина. Група організувалась через соціальні мережі тоді, коли було необхідно лобіювати законопроект американського Сенату на підтримку України.
Це була фантастична праця Ірини Веріті та її однодумців, яким вдалося мобілізувати велику кількість українців та прихильників України. Робота мала не менш фантастичний результат − прийняття Закону про підтримку свободи України 2014 (англ. Ukraine Freedom Support Act of 2014). Законопроект, ухвалений 11 грудня 2014 Сенатом і 12 грудня 2014 Палатою Представників США, визначає Україну військовим союзником США за межами НАТО. 18 грудня Закон підписав Президент США Барак Обама.
Цей Закон дозволяє послідовно посилювати тиск на оборонну, енергетичну і фінансову галузі російської економіки та спрямований на захист України, Грузії , Молдови та інших країн регіону від російської агресії — як воєнної, так і енергетичної.
Автором документу є сенатор Роберт Менендес. Його було пролобійовано активістами української діаспори, серед якої ключову роль відіграла Ірина Веріті.
Палата Представників у пришвидшеному режимі прийняла свій варіант Закону, що майже повторює зміст S.2828. Він має № H.R.5859 і назву «Про введення санкцій стосовно Російської Федерації з метою забезпечення додаткової допомоги Україні, а також для інших цілей» (англ. To impose sanctions with respect to the Russian Federation, to provide additional assistance to Ukraine, and for other purposes).
Автор проекту − конгресвумен Марсі Каптур. Саме цей варіант документа підписаний президентом США.
На завершення МІОКівці подарували для Ірини підручники з української мови як іноземної «Крок 1» і «Крок 2» і запросили на зустріч з академічною спільнотою Львівської політехніки і журналістами Львова.