29 серпня 2017 року у межах відзначення «Днів української діаспори у Львові» відбулась акція «Українці разом – майбутнє за нами» в єдиному у світі Саду світового українства.

Під музичний супровід оркестру народних інструментів «Первоцвіт» Народного дому «Просвіта» Львівської політехніки учасники пов’язали на дерево Світового Конґресу Українців стрічки із зображенням прапорів 53 країн-членів СКУ. Метою акції стала демонстрація єдності закордонних українців із Батьківщиною. До учасників події звернулись Ірина Ключковська, директор МІОКу, Евген Чолій, президент СКУ, Роман Назаровець, директор «Шевченківського гаю» та Юрій Бобало, ректор Львівської політехніки.

Наступного року «Саду світового українства», що був висаджений з ініціативи Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою та знаходиться в Музеї народної архітектури та побуту «Шевченківський гай» ім. Климентія Шептицького, виповниться 10 років.

Звертаючись до представників світового українства Ірина Ключковська, директор МІОКу, зазначила: «У 2008 році у Шевченківському гаю ми вирішили посадити «Сад світового українства», який є єдиним у світі за участі українців з 40 країн світу. Тепер українці з кожної країни мають своє дерево. Сад має символічне значення. Він символізує духовну закоріненість українця в рідну землю. Вже з’явилися перші плоди. Це також символічно, адже врожаї української діаспори для України є надзвичайно багатими, оскільки їхній духовний вимір є неоціненним. На центральному місці ми висадили дерево Світового Конґресу Українців».

У своєму виступі Евген Чолій, президент СКУ, наголосив: «Українська діаспора є складовою частиною українського народу, ми відчуваємо себе тут, дійсно, як вдома. Тому ми будемо боротися разом зі всією Україною до остаточної перемоги і процвітання нашої держави. Мережа Світового Конґресу Українців поширюється на 53 країни, тому ми ще обов’язково посадимо тут нових дерев, щоб кожна країна, у якій є наша діаспора, була представлена тут».