16 листопада в Таллінні відбудеться презентація книги «Народи Естонії. Українці», створеної у співпраці Конгресу українців Естонії і Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка». Книга видана Естонським фондом інтеграції та міграції «Наші люди» на замовлення Міністерства освіти і науки Естонії, яке фінансує проекти щодо створення книг про народи, які живуть у Естонії. Книга використовуватиметься як навчальний посібник для школярів, а тому майже весь наклад (загальна кількість 2500 екземплярів) уже скерований до бібліотек естонських шкіл. Переклад естонською мовою здійснила молода перекладачка Елен Довган.

Напружена робота над створенням книги тривала майже рік. Конгрес українців Естонії висловлює велику подяку творчому колективу МІОКу, який був залучений до цієї праці; це – Ірина Ключковська, Наталія Гумницька, Олеся Палінська, Ольга Пташник, Оксана П’ятковська, Богдан Сиванич, Оксана Туркевич, Галина Шміло.  Завдяки їхній роботі естонські школярі зможуть познайомитися з Україною та українським народом, представники якого живуть в Естонії. У книзі є розділ і про естонських українців.

Конгрес українців Естонії висловлює також вдячність авторам фотографій, чиї роботи були використані в книзі, зокрема, Василю Пилип’юку, Оксані Кухар та Богданові Сиваничу.

Віра Коник,
голова Конгресу українців Естонії,
координатор естонської частини проекту