Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» (МІОК) розпочинає Всеукраїнську просвітницьку акцію – презентацію в містах України мультимедійної виставки «Світовий Конґрес Українців: вчора, сьогодні, завтра», створеної МІОКом у співпраці з СКУ з нагоди 50-ліття Світового Конґресу Українців.

Старт проекту відбудеться у приміщенні Верховної Ради України 17  жовтня  2017  р.  о  12:00, після чого виставка «помандрує» до Полтави, Дніпра, Запоріжжя, а також інших міст України, Канади та Європи.

Графік презентацій:

17  жовтня  2017  р.  о  12:00 Верховна Рада України (м. Київ, вул.  М. Грушевського,  5);
18  жовтня  2017  р.  о  12:00 Полтавський краєзнавчий музей імені    Василя    Кричевського (м. Полтава, вул. Конституції, 2)
19  жовтня  2017  р.  о  12:00 Дніпровська Центральна міська бібліотека (м. Дніпро, вул. Воскресенська, 23)
20  жовтня  2017  р.  о  12:00 Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека (м. Запоріжжя, проспект Соборний, 142)

Презентації відбудуться за підтримки: Світового Конґресу Українців, Комітету з питань європейської інтеграції Верховної Ради України, Полтавської обласної державної адміністрації, Управління молоді, позашкільної освіти та національно-патріотичного виховання департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради, Класичного приватного університету м. Запоріжжя.

Метою виставки є поширення знань про Світовий Конґрес Українців та популяризація діяльності СКУ серед широкого кола громадськості в Україні та світі. Організатори ставлять собі за мету ознайомити українців з різних регіонів нашої держави з роботою найавторитетнішої української організації у світі та долучити молодь і різні середовища громадськості до поширення інформації про історію та діяльність Світового Конґресу Українців, а також до участі у просвітницьких проектах, спрямованих на співпрацю зі світовим українством.

У матеріалах виставки висвітлено історію та діяльність Світового Конґресу Вільних Українців (1967–1993 рр.) та Світового Конґресу Українців (1993–2017 рр.), представлено найвагоміші проекти СКУ, подано біографії відомих діячів СКУ та української діаспори, унікальні архівні документи, історичні фотографії та відеофільми.