24 жовтня під головуванням Віце-прем’єр-міністра В’ячеслава Кириленка за участі Міністра освіти і науки Лілії Гриневич, представників МЗС, Національної академії наук, закладів вищої освіти і громадських організацій відбулась нарада щодо врегулювання питань, пов’язаних із запровадженням сертифікаційного іспиту з української мови як іноземної (УМІ).

На запрошення Міністра освіти і науки України в роботі наради взяла участь директор Інституту Ірина Ключковська як керівник установи, що впродовж тривалого часу на системній основі займається питаннями української мови як іноземної, а саме проведенням конференцій, круглих столів, семінарів, на яких обговорювалися питання стандартизації та сертифікації, розробкою і виданням підручників з УМІ, порталу «Крок до України».

Підтримка української мови в світі визнана одним із пріоритетів у діяльності МОН. Разом із академічною спільнотою, викладачами УМІ (в Україні та за кордоном) Міністерство за останній період часу здійснило низку кроків для запровадження викладання УМІ на більш професійному рівні.

Потреба в розробці та впровадженні міжнародно визнаного сертифікаційного іспиту з української мови як іноземної виникла через зростання кількості громадян, які хочуть підтвердити своє знання української мови (закордонні українці, особи, яким потрібно документальне засвідчення знань української мови як іноземної для професійної діяльності за кордоном, іноземці, біженці, мігранти). Важливим етапом запровадження сертифікаційного іспиту є затвердження стандарту, який відповідатиме нормативним документам CEFR (Common European Framework of Reference for Languages), рекомендованих резолюцією Ради ЄС (листопад 2001 року).

«Закордонним українцям, тим іноземцям, хто хоче набути громадянство України, іноземним студентам необхідно офіційно підтверджувати знання української мови, тому маємо вирішити організаційні питання із запровадженням сертифікаційного іспиту якомога швидше», – наголосив В’ячеслав Кириленко.

За результатами наради Віце-прем’єр-міністр доручив створити робочу групу за участі провідних мовознавців і практикуючих викладачів, яка до кінця поточного року узагальнить усі існуючі підходи та напрацює єдиний стандарт для складання сертифікаційного іспиту з української мови як іноземної.