Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою впродовж підготовки до відзначення ювілейної дати виступав партнером цієї найавторитетнішої організації української діаспори, що діє від імені 20 000 000-ої української спільноти за кордоном. Силами працівників Інституту було створено мандрівну виставку «Світовий Конґрес Українців: вчора, сьогодні, завтра», яку експоновано у різних країнах світу та в Україні (Київ, Полтава, Дніпро, Запоріжжя); реалізовано проект «Кожного дня цитата про СКУ»; за участю студентів «Львівської політехніки» створено відеоролики про діяльність СКУ та його проекти; за сприяння та активної допомоги Львівської політехніки було проведено ряд заходів у рамках «Днів української діаспори у Львові».

На представницькій Міжнародній конференції «СКУ в 50 років і далі: Дорожня карта» у Торонто 10-11 листопада 2017 року у якості ключового доповідача виступила Ірина Ключковська, представивши доповідь «Освіта і культура як захист і зброя». Андрій Яців як автор та керівник проекту виставки «Світовий Конґрес Українців: вчора, сьогодні, завтра» представив здобутки Інституту. МІОК отримав на міжнародному рівні високу оцінку діяльності, про що неодноразово говорив Президент СКУ Евген Чолій та очільники провідних українських організацій.

Особиста участь у Конференції парламентарів, сенаторів Канади, провідних науковців, представників найвищих владних структур, експертів Канади та США свідчить про величезний авторитет СКУ на міжнародному рівні.

Представникам МІОКу випала також висока честь модерувати сесії.

З матеріалів Світового Конгресу Українців:

«Міжнародна конференція «СКУ в 50 років і далі: Дорожня карта», яка пройшла 10-11 листопада 2017 р., підсумувала півстолітню діяльність СКУ та долучилася до вироблення основних напрямків його майбутньої праці. У ній узяли участь релігійні і державні високопосадовці та дипломатичні представники з України і Канади, політики, члени Проводу і представники складових організацій СКУ з 10 країн світу та очільники партнерських організацій СКУ – Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» з України та Атлантичної ради з США».

Детальнішу інформацію про заходи можна прочитати за посиланнями:

http://www.ukrainianworldcongress.org/news.php/news/1745

http://www.ukrainianworldcongress.org/news.php/news/1746

Урочисті заходи у Торонто були завершальними у серії подій, які відбувалися протягом року.

Щоб підвищити обізнаність про діяльність СКУ, його історію, сьогодення та плани на майбутнє, в 2017 р. СКУ провів в Україні та в країнах проживання української діаспори низку ювілейних заходів, залучивши до участі свою мережі, українців з України, друзів України в усьому світі, а також широкого міжнародного співтовариства, а саме:

В Україні: 

Відзначення співпраці. КИЇВ: 26 серпня 2017 р.

Відзначення ідентичності. Дні Української діаспори у Львові. 27-29 серпня 2017

 

У світі:

США Коли це почалося: Нью-Йорк:16 вересня 2017 р.

Канада Формуючи майбутнє: Торонто: 10-11 листопада 2017 р.

 

Серія міжнародних конференцій у Львові, Нью-Йорку, Буенос-Айресі, Брюсселі та Торонто:

«СКУ в 50 років і далі: Європейський контекст», 28 серпня 2017 р., Львів, Україна, Національний університет «Львівська політехніка»;

«СКУ в 50 років і далі: Північноамериканський вектор»,16 вересня 2017 р., Нью-Йорк, США, Принстонський університетський клуб;

«СКУ в 50 років і далі: Південноамериканський вектор», 30 вересня 2017 р., Буенос-Айрес, Аргентина;

«СКУ в 50 років і далі: Європейський та євроатлантичний форум», 7 листопада 2017 р., Брюссель, Бельгія;

«СКУ в 50 років і далі: Дорожня карта», 10-11 листопада 2017 р., Торонто, Канада.

А також заходи у Греції, Італії, Іспанії, Португалії і Польщі.