8 квітня 2008р. у Міжнародному інституті освіти, культури та зв’язків з діаспорою НУ «Львівська політехніка» відбулася зустріч з почесним консулом Канади у Львові, педагогом та громадською діячкою п. Оксаною Винницькою.

Розвиток україністичних проектів – один із пріоритетних напрямів роботи Інституту. Зокрема, нещодавно вийшов підручник «Вивчаймо українську мову» Марії Джури, зараз колектив працівників інституту розробляє серію підручників з української мови як іноземної, готується до проведення літньої школи української мови та культури «Крок до України». Тому поради досвідченого педагога-методиста і доброго адміністратора для інституту – дуже цінні.

П. Оксана Винницька і п. Ірина Ключковська, директор інституту, обговорювали питання, пов’язані з проведенням ІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Діаспора як чинник утвердження держави Україна у міжнародній спільноті. Українська діаспора у світовій цивілізації», що проходитиме 18-20 червня 2008 року у Львові. П. Оксана під час конференції очолить секцію «Українська школа в зарубіжжі: сучасний стан та перспективи», тому зустріч стала доброю нагодою як обговорити результати попередньої конференції, так і планувати стратегію ефективного проведення секційних засідань.

Зустріч перетворилася на свого роду методичний семінар, на якому обговорювалися питання, пов’язані як з українським шкільництвом у світі загалом, так і конкретно зі створенням підручників і посібників для вивчення української мови. Зважаючи на те, що досвід лінгводидактики в Україні незначний (ця галузь почала розвиватися лише зі здобуттям незалежності), практика діаспори у викладанні української мови як іноземної стала для України цінним надбанням. Згадавши про класичні підручники, створені за межами України ще у 60-х роках (Яра Славутича, Данила Струка), учасники розмови застановилися над тим, яким має бути сучасний підручник, які аспекти необхідно врахувати при його створенні, щоб він міг бути успішним. П. Винницька розповіла про свої методичні розробки для дітей молодшого шкільного віку, а також про освітні проекти, якими вона займається у Львові.

Зустріч, яка виявилась цікавою і корисною для обох сторін, стала лише першою сходинкою: на ній були обговорені умови подальшої співпраці Міжнародного інституту з почесним консульством Канади у Львові.

Олеся Палінська