Нещодавно до Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків із діаспорою завітала Леся Шимко, засновниця Канадсько-українського парламентського центру, голова Ліґи Українок Канади, асоційований член Ради Українських Державницьких Організацій Світу, магістр політичних наук. Леся Шимко розповіла про величезний пласт роботи, яку провадить українська діаспора в гуманітарному, політичному, культурному напрямі на підтримку Української держави.

Варто зазначити, що Юрій Шимко, батько пані Лесі, який очолював Світовий Конґрес Вільних Українців (1988-1993), є Президентом Ради Українських Державницьких Організацій Світу (РУДОС), двічі обираний до парламенту Канади, автор Меморандуму про деколонізацію СССР, представленого 1978 р. Президентові й делегатам Генеральної Асамблеї ООН від Українського, Білоруського та Балтійських Конґресів.

Гостя розповіла про свій журналістський досвід у всеканадському виданні Global and Mail, про підтримку України через публікацію статей-інтерв’ю з колишніми дисидентами та про реалізацію програми перебування українських журналістів у Канаді, про те як працювала  у неурядовій організації «Товариство приятелів України», що ініціювала проект створення моделі розвитку України на підставі моделі, яка існує в Канаді. Цікавою була її робота головним директором української громадської програми ForumTV, метою якої було не тільки висвітлення життя української діаспори в Канаді, а й надання можливості виступу на українську тематику неукраїнцям.

Леся Шимко переконана, що війна зі сторони Кремля і масова інвестиція Росії в інформаційний сектор — це найбільша загроза. Гостя зазначила, що Канаді, як і в Америці, активно розвивається телевізійна мережа Russia Today (RT). Їхня пропаганда розвивається не тільки в англомовних країнах, а й на середньому сході серед арабських країн і в латинському світі. Нещодавно цей канал відкрив свою філію в Австралії.

На думку співрозмовниці, важливим напрямом діяльності української діаспори в Канаді є підтримка входження України в НАТО. «Намагаємося донести до світу, що в Україні йде не громадянська війна, а що українці стоять на захисті Європи». Розповіла й гостя про підтримку воїнів АТО, зокрема про передання в Київську політехніку програми реабілітаційної медицини канадського університету Квінз.

Ще одним питанням, що турбує гостю є асиміляція українців та падіння рівня знання української мови. Вона вважає, що вирішити цю проблему може зв’язок молодшого покоління діаспорної громади з молоддю в Україні. Також гостя додала, що сприяє підсиленню української громади в Канаді те, що на навчання чи на роботу приїжджають молоді українці.

Леся Шимко та її родина – приклад самовідданої праці для України, просування її інтересів у канадському середовищі, активної участі у захисті інтересів України та збереження української ідентичності в країні, яка стала для сім’ї Шимко батьківщиною.

Працівники МІОКу запросили Лесю Шимко, політолога, журналіста, громадського діяча, на зустріч зі студентами Львівської політехніки, а також запросили Юрія Шимко, президента СКВУ, поділитися своїми знаннями з молоддю Львівської політехніки та Львова.

Повну розмову із Лесею Шимко читайте на шпальтах газети «День»

Фото Наталії Павлишин