За офіційним запрошенням міністра освіти та науки України Лілії Гриневич було скликано членів робочої групи з розроблення Сертифікаційного іспиту з української мови як іноземної  на чергове засідання, яке відбулося 20 лютого 2018 року у Міністерстві освіти та науки України. Керували засіданням робочої групи заступник міністра освіти та науки України Юрій Рашкевич та в.о. начальника управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Любов Щітка.

Від Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою на засідання робочої групи було делеговано наукового співробітника Галину Бойко та молодшого наукового співробітника Медведєву Олену.

Під час засідання було представлено оновлену версію Державного стандарту України «Українська мова як іноземна: рівні загального володіння та діагностика» (укладачі: Мазурик Данута (ЛНУ ім. Івана Франка), Антонів Леся (ЛНУ ім. Івана Франка), Синчак Олена (УКУ), Бойко Галина (МІОК, Національний університет «Львівська політехніка»)), а також розроблений варіант сертифікаційного тесту на рівень В2 (середній рівень, який є обов’язковим, наприклад, для здобуття вищої освіти студентами-іноземцями (рівень бакалавра за основним фахом (крім філологічних спеціальностей) тощо).

Львівська команда авторів Стандарту та Сертифікаційного тесту (рівень В2) під час дискусії обґрунтувала свою позицію щодо врахування певних зауважень, які були висунуті Павлом Левчуком, одним із рецензентів Стандарту, магістром польської філології, аспірантом кафедри польських студій у Ягеллонському університеті, який спеціалізується на викладанні польської мови як іноземної та другої.

Окрім того, представниками експертної комісії Ларисою Масенко (доктором філологічних наук, професором кафедри української мови Національного університету «Києво-Могилянська академія»,  провідним науковим співробітником Інституту української мови НАН України) та Іваном Ющуком (завідувачем кафедри слов’янської філології і загального мовознавства Київського міжнародного університету, професором, мовознавцем, літературознавцем, перекладачем) були зачитані схвальні рецензії на Стандарт та Сертифікаційний тест (рівень В2).

Керівниками робочої групи було запропоновано винести на голосування оновлений варіант Стандарту від команди львівських авторів. У результаті голосування було одноголосно схвалено Державний стандарт України «Українська мова як іноземна: рівні загального володіння та діагностика». Маємо щирі сподівання, що офіційна процедура затвердження Стандарту Міністерством освіти та науки України відбудеться у найкоротші терміни, і що невдовзі усі зацікавлені матимуть змогу ознайомитися з текстом цього документа.