27 березня 2018 року відбувся семінар з обміну досвідом із Іванною Плахотнюк, викладачем Навчального центру GAC/DND, вчителем Школи ім. Лесі Українки в Оттаві (Канада).

Під час семінару україністи МІОКу презентували шляхи реалізації освітнього проекту «Крок до України», зокрема презентували однойменний портал з вивчення української мови як іноземної, проект «Українським суботнім та недільним школам діаспори», розповіли про організацію у 2018 році Першого світового форуму українознавчих суботніх та недільних шкіл та XI Літньої школи україністики «Крок до України».

Іванна Плахотнюк поділилася досвідом викладання української мови як іноземної у Навчальному центрі GAC/DND та Школі імені Лесі Українки. Зокрема, розповіла про специфіку викладання та  вимоги до рівня володіння українською мовою як іноземною, необхідні для здійснення професійної  діяльності в Україні, для працівників дипломатичних установ та військових. Також пані Іванна розповіла про стан українського шкільництва в Онтаріо, зокрема про типи шкіл, вимоги до навчальної програми та оцінювання знань учнів (зарахування кредитів з курсу українознавства в українській суботній школі до основної навчальної програми), а також поділилася досвідом викладання в українській суботній школі, а саме: специфікою роботи у групі із різним рівнем володіння УМІ,  особливостями організації навчального процесу для аудиторії віком від 12 до 18 років та інтеграції предметів українознавчого циклу (українська мова, культура, історія, географія, мистецтво та антропологія)  під час вивчення курсу українознавства.

Також під час семінару було  окреслено можливості подальшої співпраці.