Співробітники Міжнародного інституту освіти, культури та звязків з діаспорою Андрій Яців та Назар Данчишин взяли участь та виступили на засіданнях круглих столів «Спiвпраця державних інституцій із закордонним українством та молодіжною діаспорою» та «Поширення українського контенту та інформації через діаспору», що відбулися 24 березня 2018 р. у рамках нарад Світового Конгресу Українських Молодіжних Організацій (СКУМО) у м. Тернополі.

Учасниками заходів, які відбувалися у приміщенні Тернопільської обласної державної адміністрації, стали представники керівництва СКУМО та голови діаспорних молодіжних організацій. Україну на заході представляли Заступник Міністра молоді та спорту України Олександр Ярема, голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна, народний депутат України Олег Барна, члени молодіжних організацій та громадськість.

Під час виступу на круглому столі «Спiвпраця державних інституцій із закордонним українством та молодіжною діаспорою» заступник директора МІОКу Андрій Яців відзначив збільшення ролі українських громад за кордоном та їх діяльності на підтримку України в умовах гібридної війни, розв’язаної Російською Федерацією, та звернув увагу присутніх на важливості залучення потенціалу молодих лідерів з середовища української діаспори до співпраці з українськими державними інститутами та громадським сектором.

Окрім цього, Андрій Яців розповів про актуальні проекти МІОКу, зокрема освітній напрям «Крок до України»: міжнародні літні школи україністики, участь в яких бере молодь діаспори, Перший світовий форум українознавчих суботніх та недільних шкіл, проект «Відкриймо для України українську діаспору», ефективну співпрацю МІОКу та Світового Конґресу Українців і його складових організацій та ін.

У рамках заходів відбулися робочі зустрічі МІОКівців з представниками СКУМО та діаспорних молодіжних організацій.