Ірина Ключковська, директор МІОКу, взяла участь в обговоренні Концепції державної етнонаціональної політики України, яке відбулося в Львівській Обласній державній адміністрації за участі Голови ЛОДА Олега Синютки.

Проект концепції представила Експертна рада з питань етнополітики, до складу якої увійшли відомі науковці та державні діячі такі, як Євген Бистрицький, доктор філософських наук, професор, завідувач відділу філософії культури, етики і естетики Інституту філософії НАН України, Валентина Борисенко, доктор історичних наук, професор, завідувач відділу Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України, Олексій Позняк, завідувач відділу міграційних досліджень Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.Птухи НАН України, Андрій Юраш, директор Департаменту у справах релігій та національностей Мінкультури та ін.

Дискусія відбулася за участі  керівників національно-культурних товариств, експертів з наукових, громадських середовищ Львова та Львівщини.

Ірина Ключковська дала загальну оцінку Проекту Концепції, підкресливши важливість і значення документу, який запропоновано до обговорення, та у своєму  виступі зосередила увагу на тезі, що стосується українців, які проживають за кордоном.

В роботі засідання від МІОКу взяв також участь Юрій Марусик, молодший науковий співробітник МІОКу.