Світ помережаний пам’ятниками Шевченкові. Велика кількість їх є й у Галичині, яка жадібно ввібрала його ідею Великої України, козацтва як національної легенди, соборності наших земель, єдності Наддніпрянщини та Галичини. «Кобзар» став Біблією національної віри, а його творець – іконою кожної української галицької родини.

Книгу-альбом про пам’ятники Шевченкові на Львівщині підготував Роман Наконечний – людина, для якої справою життя стала потреба: зібрати, опублікувати, зареєструвати пам’ятники, що народжувалися на львівській землі й у світі  впродовж століття. Кожен із них має свою долю, свою історію. Зі сторінок на тебе дивиться наш Тарас – такий, яким його бачили, відчували, розуміли наші земляки у час, коли так усім хотілося вільно дихати і зірвати зашморг австрійського, польського гніту, московського ярма, у час, коли прийшла тяжко виборена нашими дідами і батьками свобода.  Ці пам’ятники – символи  нашої великої любові і вдячності тому, хто творив з нас українців.

Презентація альбому відбулася 18 серпня 2013 року у Львівському палаці мистецтв в рамках проведення IV Міжнародного Конґресу «Світове українство як чинник утвердження держави Україна у міжнародній спільноті: «…землякам моїм в Україні і не в Україні…», присвяченого  200-літтю Тараса Шевченка.