Проект молодого шевченкознавця й дослідника скульптурних зображень Кобзаря Руслана Теліпського, що з власної ініціативи презентує альтернативний проект вшанування пам’яті Кобзаря.

Виставка демонструвалась з 18 по 24 серпня 2013 року у Львівській політехніці в рамках IV Міжнародного Конґресу «Світове українство як чинник утвердження держави Україна у міжнародній спільноті: «…землякам моїм в Україні і не в Україні…», присвяченого 200-літтю Тараса Шевченка.

Проект «Монументальна Шевченкіана» включає в себе колекцію світлин із меморіальними зображеннями Т. Г. Шевченка, досліджених, відвіданих та особисто сфотографованих Русланом впродовж 15 років. Його мета – відвідати усі місця та створити електронний каталог і видати універсальну ілюстровану книжку-довідник. На сьогодні у ній закарбовано понад 700 пам’ятників Кобзареві з усіх областей  України та з понад 20-ти країн світу.

Неповторність та ексклюзивність експозиції  полягає в тому, що це найбільша колекція, зібрана однією особою на ентузіазмі та за власний кошт.

Руслан Теліпський (м. Луцьк) – автор понад 30 персональних патріотичних фотовиставок, які були позитивно відзначені на державному рівні. Його діяльність та дослідницькі фотоаналітичні матеріали високо оцінені й за кордоном.

Фотовиставка доповнюється й супроводжується доповідями автора про історію та передумови створення різних монументів Т. Г. Шевченкові, скульптурні особливості пам’ятників різних епох, їх походження. Тож маємо нагоду у новому світлі побачити постать Кобзаря як духовного батька нескореного Українського народу.