Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою  спільно з Академічною гімназією та Національним університетом «Львівська політехніка» виступив організатором перебування у Львові 30 осіб українського танцювального колективу «Вітерець» з Парагваю 17-20 вересня. Організацію цього візиту підтримали Українська Греко-Католицька Церква, Українська Православна Церква Київського Патріархату та Львівська міська рада.

Впродовж 4 днів гостей з Парагваю, які подолали 12 000 кілометрів, щоб вперше в історії побачити землю своїх предків, очікувала насичена програма: пізнавальні екскурсії Львовом та львівськими музеями, цікаві зустрічі в Академічній гімназії, Львівській політехніці та Львівській міській раді. Кульмінацією програми став виступ на концерті в актовій залі Львівської політехніки «До тебе лину, Україно», в якому також взяли участь гості з Хорватії – ансамбль Українського культурно-просвітницького товариства «Україна», та колективи Львівської політехніки.

Організація таких заходів традиційно відбувається у рамках проекту МІОКу «Відкриймо для України українську діаспору». Візит українців з Парагваю залишиться одним з найяскравіших спогадів цього проекту, адже вони показали, як можна зберегти українські традиції та ідентичність протягом майже століття, не маючи при цьому практично ніяких контактів із батьківщиною.

Український балет «Вітерець» був створений у 1996 році при недільній школі катедри Святого Юрія Переможця в місті Енкарнасьйон. Уже з перших виступів балет почав розвиватися і користувався шаленим успіхом. Згодом балет переходить до Українського дому «Просвіта», адже попередній зал не вміщав всіх охочих. За свою історію балет неодноразово завойовував престижні нагороди у різних конкурсах.

Варто згадати також, що для гостей з Парагваю цей візит був довгоочікуваним, адже перші плани відвідати Україну з’явилися ще в 2007 році. Тому з певністю можна стверджувати, що ця поїздка буде пам’ятна і для колективу з Парагваю, адже вдалося втілити заповітну мрію.

Молодший науковий співробітник МІОКу
Богдан Сиванич