12 вересня 2013 року у Міжнародному інституті освіти, культури та зв’язків з діаспорою відбулася зустріч з Надзвичайним та Повноважним Послом Канади в Україні Троєм Лулашником.

У зустрічі взяли участь: Ірина Ключковська, директор МІОКу, Оксана Винницька, Почесний Консул Канади у Львові, Катерина Гороховська, Голова правління асоціації ГО «Школа без сліз».

Ірина Ключковська подякувала п. Послу за візит та за підтримку Посольства Канади у проведенні у 2006 та 2008 роках Конгресів «Діаспора як чинник утвердження держави Україна у міжнародній спільноті».

Директор МІОК розповіла також про діяльність Інституту, про допомогу, яку надає Національний університет «Львівська політехніка» у реалізації освітніх проектів МІОКу та про всебічну підтримку діяльності інституції в цілому.

В ході розмови було обговорено питання співпраці МІОКу з українськими освітніми закладами Канади, зі Світовим Конгресом Українців, зокрема зі Світовою Координаційною Освітньо-Виховною Радою СКУ, Шкільною радою. Особливий інтерес викликало питання створення навчально-методичного забезпечення з української мови як іноземної, зокрема створення інтерактивного курсу з УМІ.

Сторони висловили готовність до подальшої співпраці.

Довідка з сайту Посольства Канади в Україні:

Відносини між Канадою та Україною мають довгу історію, розпочинаючись в кінці XIX століття, коли перші українські іммігранти прибули до Канади.   З того часу важливість двосторонніх зв’язків зростала, досягнувши кульмінаційної точки в 1991 році, коли Канада стала першою західною державою, яка визнала незалежність України.  На даний час Канада незмінно підтримує незалежність України та її інтеграцію в трансатлантичний простір політики, економіки і безпеки. Сьогодні канадсько-українські відносини охоплюють сфери політики, торгівлі, оборони і безпеки, а також галузі технічної допомоги та особисті контакти між людьми.

Ґрунтуючись на консульському представництві, яке існувало в Україні ще до набуття нею незалежності, дипломатична присутність Канади значно зросла і на даний час включає представників Міністерства закордонних справ і міжнародної торгівлі Канади, Канадської агенції міжнародного розвитку, Міністерства громадянства та імміграції та Міністерства національної оборони. Посольство також надає підтримку іншим міністерствам федерального уряду, урядам провінцій та муніципалітетам, а також Почесному Консулу Канади у Львові.

Низка недавніх високопоставлених офіційних візитів сприяла поглибленню наших двосторонніх відносин. Серед них – Державний візит Президента Ющенка до Оттави, Вінніпега і Торонто в травні 2008 року; Державний візит Генерал-губернатора Жан до Києва та Львова в квітні 2009 року.  Ще однією віхою наших стосунків стало підписання у вересні 2009 року Міністром закордонних справ Канади Лоренсом Кеноном і в.о. Міністра закордонних справ України Володимиром Хандогієм документа, в якому викладено пріоритетні сфери співпраці між нашими двома державами.  Під час свого візиту до України у вересні 2009 року Міністр міжнародної торгівлі Канади став очевидцем підписання низки нових комерційних контрактів.

Як стає зрозумілим з усього вищевикладеного, Україна є ключовим європейським партнером Канади, яка і надалі підтримуватиме розвиток демократії та верховенства права у незалежній Україні.

Трой Лулашник, Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні

1992р.  – ступінь Бакалавра гуманітарних наук з відзнакою (політологія), Університет Манітоби
1995 р. – ступінь Магістра гуманітарних наук  (політологія), Університет Манітоби

Трой Лулашник  працював в Комісії з ядерної безпеки Канади як експерт з питань нерозповсюдження ядерної зброї з 1996 по 1998 рік.

У 1999 році він почав працювати у Міністерстві закордонних справ і міжнародної торгівлі Канади як Старший радник з питань політики в Агенції з ядерного та хімічного роззброєння.

В 2002 році став Директором  Програми глобального партнерства – ініціативи, спрямованої на унеможливлення доступу терористичних груп  і країн, ймовірно зацікавлених у розповсюдженні зброї та матеріалів масового знищення, до спадщини холодної війни – зброї та матеріалів масового знищення і відповідних знань і вмінь в країнах колишнього Радянського Союзу. Згодом, в 2006 році, обійняв посаду Генерального директора цього Управління.

В 2010 році  став Генеральним Директором Управління основних програм, відповідального за міжнародну політику та програми Канади з питань зброї масового знищення, зменшення загроз, міжнародної кримінальної активності і контртероризму;  водночас за участь у відповідних міжнародних форумах, таких як Саміт з ядерної безпеки та Всесвітня ініціатива для боротьби з ядерним тероризмом. У підпорядкуванні цього Управління також знаходиться  Програма уряду Канади із протидії тероризму і Програма уряду Канади з боротьби із злочинною діяльністю, започатковані відповідно у 2005 і 2009 році для того, щоб підсилити здатність ключових країн-бенефіціаріїв, урядових і міжнародних організацій запобігати та реагувати на загрози тероризму і міжнародної кримінальної діяльності. Управління також несе відповідальність за ведення програм на підтримку імплементації Резолюції 1540 Ради безпеки ООН про дії для запобігання розповсюдженню зброї та матеріалів масового знищення та засобів їх доставки до суб’єктів-не-держав, і країн, ймовірно зацікавлених у розповсюдженні зброї та матеріалів масового знищення.

В листопаді 2011 року Трой Лулашник обійняв посаду Посла Канади в Україні.