24 серпня у Львівській обласній філармонії відбулося офіційне закриття IV Міжнародного Конґресу «Світове українство як чинник утвердження держави Україна у міжнародній спільноті». З урочистим словом виступила Голова організаційного комітету Конгресу, директор МІОКу Ірина Ключковська. У рамках заходу відбувся святковий концерт “…Землякам моїм в Україні і не в Україні…”.

Подаємо текст виступу Голови організаційного комітету IV Міжнародного Конґресу «Світове українство як чинник утвердження держави Україна у міжнародній спільноті», директора МІОКу Ірини КЛЮЧКОВСЬКОЇ на урочистостях з нагоди офіційного закриття Конґресу.


 

Виступ Голови організаційного комітету IV Міжнародного Конґресу «Світове українство як чинник утвердження держави Україна у міжнародній спільноті», директора МІОКу Ірини КЛЮЧКОВСЬКОЇ на урочистостях з нагоди офіційного закриття Конґресу
(Львівська обласна філармонія, 24.08.13)

Вельмишановні пані та панове,

З Днем Незалежності, моя Україно,

З Днем Незалежності, пане  Євгене Чолій, Президенте Світового Конгресу Українців!

З Днем Незалежності, пані Орисю Сушко, Голово СФУЖО!

З Днем Незалежності усі Українці в Україні  і не в Україні!

З Днем Незалежності учасники ІУ-го  Міжнародного Конгресу «Світове українство як чинник утвердження держави Україна у міжнародній спільноті», присвячений 200 Тараса Шевченка, який завершив сьогодні свою роботу і на який зголосилося понад 400 учасників з 30 країн світу та усіх областей України.

З Днем Незалежності українці з Австралії, Аргентини, Білорусі, Бразилії, Великобританії, Вірменії, Греції, Естонії, Ірландії,  Іспанії,  Італії, Казахстану, Канади, Китаю,, Латвії, Молдавії Німеччини, Польщі, Португалії, Придністров’я, Росії, Румунії, Угорщини, Сербії, Словаччини, США, Франції, Хорватії, Чехії та всіх областей України. Приємно відзначити широке представництво українців Російської Федерації. Маємо гостей з Москви, Татарстану, Башкортостану, Архангельська, Владивостока, Казані, Кірова, Краснодару, Красноярська, Мурманська, Новосибірська, Ногінська, Омська, Петрозаводська, Саратова, Сиктивкару, Ставрополя, Томська, Тули, Тюмені, Ухти.

Конгрес – як ще одна нагода для осмислення наших кроків та пошуку нових шляхів до омріяної поетом єдності земляків «…в Україні і не в Україні».

Ми дякуємо усім, хто відчув потребу підтримати  ініціативу Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка». Висловлюємо  вдячність Львіській державній адміністрації та Львівській обласній раді. Слова окремої вдячності адресуємо команді Національного університету «Львівська політехніка та Ректору, професору Юрію Бобалу, без допомоги який проведення конгресу було б неможливим.

МІОК щиро дякує Тетяні Шаленко, Голові Львівської обласної організації Всеукраїнського Жіночого Товариства ім. Олени Теліги, основному натхненнику, ініціатору та організатору Міжнародної конференції «Шевченко і Кобзарство».

Низько кланяємося Оксані Герасименко, доценту Львівської Національної Академії ім. Миколи Лисенка, режисерові концертної програми «…землякам моїм в Україні і не в Україні»; Роману Яціву, проректору Львівської Національної Академії Мистецтв за організацію виставки «Українські акценти»; Роману Наконечному, директору Народного музею Тараса Шевченка Львівського палацу мистецтв, Олегу Кузику, директору Центру творчості та юнацтва Галичини.

А також:
Допомогу у проведенні Конґресу надали:
•    Львівської міської ради
Всеволод Білас – член ради директорів IDS Group, директор з корпоративних питань Моршинського заводу мінеральних вод
Ярослав Дубневич – народний депутат України
Ігор Васюник – народний депутат України
Оксана Білозір – народний депутат України 4-6 скликань
Борис Дубовий – генеральний директор Спільного українсько-англійського підприємства «Галка-ЛТД»
Земомислав Новікевич – начальник управління вугільної промисловості та паливно-енергетичного комплексу Львівської обласної держадміністрації
Тарас Батенко – директор філії «Магістральні нафтопроводи «Дружба»
Леонід Мельник – директор УМГ «Львівтрансгаз»
Олександр Вєньгер – президент Міжнародного гуманітарно-благодійного фонду «Примноження добра на землі» (полтава)
Михайло Мигаль – директор ТзОВ «Українські джерела»
Юрій Харчук – директор Львівської регіональної дирекції АТ «Златобанк»
Родина Жеплинських (Україна, Львів)
Надія Кропивницька (США, Чикаго)

Сьогодні стверджуємо: ми щасливі люди, бо саме нам  доля дарувала унікальний шанс бути свідками проголошення Незалежності України, учасниками революції кольору сонця, долучитися до відзначення 200-ліття Тараса Шевченка. Але саме на нас лягає величезна відповідальність –розбудувати, утвердити українську Україну, Україну Шевченкової мрії.

Шевченкові концепти, одягнуті у його слово, прорвавши заслону століть,  прийшли до нас сьогоднішніх, щоб знайти відгук у нашій думці і нашому чині. Слово Тараса вже майже дві сотні літ – на сторожі нашого українського буття i вистражданої незалежності як велика правда, як пересторога, як любов.

Мені однаково, чи буду
Я жить в Україні, чи ні.
Чи хто згадає, чи забуде
Мене в снігу на чужині —
Однаковісінько мені.
В неволі виріс між чужими
І, неоплаканий своїми,
В неволі, плачучи, умру.
І все з собою заберу,
Малого сліду не покину
На нашій славній Україні,
На нашій — не своїй землі.
І не пом’яне батько з сином,
Не скаже синові: — Молись,
Молися, сину, за Вкраїну
Його замучили колись. —
Мені однаково, чи буде
Той син молитися, чи ні…
Та неоднаково мені,
Як Україну злії люде
Присплять, лукаві, і в огні
Її, окраденую, збудять…
Ох, не однаково мені.

Прес-служба Національного університету «Львівська політехніка»