У п’ятницю, 19 квітня 2013 року, у приміщенні Почесного консульства Канади у Львові відбувся освітній семінар, який провела Почесний консул Канади у Львові доктор Оксана Винницька. У семінарі взяли участь директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» Ірина Ключковська та наукові працівники інституту Олеся Палінська, Оксана Туркевич, Богдан Сиванич, Галина Темник, Ольга Пташник, Андрій Яців.

Метою семінару було обговорити канадський досвід шкільної освіти і можливість його запровадження у Європі. Ці та інші питання будуть предметом професійних дискусій учасників круглого столу з питань освіти українців четвертої хвилі еміграції, запланованого у Львівській обласній раді.

Пані Винницька розповіла про систему шкільної освіти в Канаді, зазначивши, що вона має свої особливості у кожній провінції. Українські суботні школи повністю інтегровані в освітнє середовище Канади й учні мають змогу отримати кредити, навчаючись в українській школі. Тому, на думку Оксани Винницької, першорядним кроком для українських шкіл у Європі має бути їх інтеграція в освітнє середовище країни перебування, необхідність акредитації учителів, створення можливості для учнів вивчати українську мову як одну з іноземних та отримувати запис в атестаті.

Іншим важливим питанням обговорення стали програми для українських суботніх шкіл. Учасники семінару погодилися, що, зважаючи на відмінність законодавства у різних країнах, а деколи і в окремих регіонах однієї країни, створення універсальної програми для українських шкіл за кордоном є практично неможливим.

Також на семінарі було обговорено питання роботи освітньої секції ІV Міжнародного конгресу «Світове українство як чинник утвердження держави Україна у міжнародній спільноті», який відбудеться 23-24 червня 2013 року, та участі у ньому Почесного консула Канади у Львові доктора Оксани Винницької.

Богдан Сиванич, молодший науковий співробітник МІОКу