29 березня 2013 року у Міжнародному інституті освіти, культури та зв’язків з діаспорою відбувся семінар з методики викладання української мови як іноземної / другої для вчителів з Польщі. Делегацію з 15 вчителів шкіл різних типів зі сходу та півночі Польщі очолювала Любомира Тхір – директор української школи імені Лесі Українки в місті Бартошиці, у якій навчається 120 дітей. У цій школі діють різноманітні мистецькі колективи, ансамблі та хори, постійно відбуваються заходи, присвячені визначним датам української історії.

Розпочала зустріч директор МІОКу Ірина Ключковська, яка розповіла про діяльність інституту. Зокрема вона інформувала гостей про проект «Відкриймо для України українську діаспору», в рамках якого відбулися, зокрема, зустрічі діячів української культури у Польщі (М. Туцької, Г. Купріяновича та ін.) з громадою Львова. Також вона повідомила про роботу, яку здійснює інститут у рамках проекту «Крок до України» – створення і видання підручників і посібників, проведення літніх шкіл з української мови і культури.

У ці березневі дні учасники зустрічі не могли оминути увагою відзначення пам’яті Тараса Шевченка. Учасники семінару відзначили, що кожна дитина в численних українських пунктах навчання у Польщі знає і любить творчість Кобзаря, адже його вірші – це не просто поезія, це символ нації, її єдності й незнищенності. Ірина Ключковська принагідно повідомила також про заходи у рамках МІОКівської Шевченкіани і запросила гостей до участі у роботі IV Міжнародного конгресу «Світове українство як чинник утвердження держави Україна у міжнародній спільноті». Гості з великим інтересом переглянули відеоролик акції «Українські діти у світі читають Кобзар».

Методичний семінар для вчителів з Польщі провели наукові співробітники МІОКу Олеся Палінська та Оксана Туркевич. Вони детально розповіли про нові посібники з української мови як іноземної, створені в інституті, та про принципи викладання іноземної мови. Також вони провели тренінг з культури мови, зосередивши увагу на типових помилках і способах їх уникнення. Учасники семінару мали можливість поставити запитання одні одним, обмінятися досвідом роботи.

Семінар як етап реалізації проекту «Крок до України» ще раз засвідчив великий взаємний інтерес учасників і необхідність відкритого діалогу між представниками українських громад за кордоном і науковцями з України для спільної реалізації освітніх програм.