1 грудня молодший науковий співробітник Міжнародного інституту освіти культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» Богдан Сиванич взяв участь у І Міжнародній науково-практичній конференції для вчителів української мови та вчителів українських шкіл на Вармії і Мазурах. Конференція проходила у місті Ґурово Ілавецьке, яке розташоване у Вармінсько-Мазурському воєводстві Польщі.

Містечко Ґурово Ілавецьке відоме як один із 5 осередків українського шкільництва в Польщі. Тут розташований Комплекс шкіл з українською мовою навчання. Окрім того, ще один комплекс українських шкіл знаходиться за 20 кілометрів, у повітовому місті Бартошиці. Саме для вчителів цих шкіл була організована І Міжнародна науково-практична конференція для вчителів української мови та вчителів українських шкіл у Вармії і Мазурах.

Попри те, що конференція була першою, вона мала надзвичайно високий патронат, адже конференцію підтримали Генеральний Консул України у Ґданську Мирон Янків, депутат Сейму Польської Республіки Мирон Сич та маршалок Вармінсько-Мазурського воєводства Яцек Протас. Про надзвичайно високий рівень конференції свідчили також імена доповідачів. Серед них світила українознавчої науки в Польщі – професори Михайло Лесів, Степан Козак та Василь Назарук. Молодший науковий співробітник МІОКу Богдан Сиванич представив на конференції діяльність інституту, а також навчальні видання інституту, які з’явилися друком протягом недавнього часу. Також він розповів про активні методи навчання, які україністи МІОКу застосовують, навчаючи української мови.

Іншим важливим результатом візиту стало налагодження зв’язків із керівництвом та вчителями українських шкіл у Ґурово Ілавецькому та Бартошицях, адже Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою зацікавлений у співпраці з українськими осередками за кордоном, зокрема українськими школами.  Також Богдан Сиванич мав можливість провести уроки для учнів ліцею і апробувати нові розділи з підручника «КРОК-2».

Богдан Сиванич,
молодший науковий співробітник МІОКу