22 жовтня 2013 року з ініціативи Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» в конференц-залі установи відбувся науково-методичний семінар, з питань підготовки навчальних матеріалів для шкіл діаспори. У роботі семінару взяли участь Катерина Гороховська, голова правління ГО Асоціація педагогічних працівників «Школа без сліз», Наталія Самотос, представник української суботньої школи «Наша школа» в м. Гайдельберг (Німеччина), директори, заступники та вчителі початкових шкіл «Джерельце», «Дивосвіт», «Світанок», «Школа радості», «Школа святої Софії», «Надія», ЗСШ № 68, садків-шкіл «Арніка», «Любисток», «Малюк», ДНЗ № 154, ДНЗ № 14, а також наукові співробітники Інституту.

Під час семінару директор МІОКу Ірина Ключковська розповіла про діяльність Інституту, спрямовану на допомогу українським школам діаспори. Зокрема про те, що МІОК вже має досвід зі створення навчально-методичного забезпечення для навчальних закладів діаспори з української мови як іноземної: навчальний комплекс «КРОК-1», книга для читання «Мандрівка Україною», аудіокнига «Автостопом по Україні», підручник з народознавства для шкіл Естонії «Українці». Працівники МІОКу проводять науково-практичні конференції з питань методики української мови як іноземної, семінари для вчителів і літні школи для молоді діаспори.

Напрацювання україністів Інституту призначені для роботи зі старшою учнівською та студентською аудиторією. Зараз МІОК розпочинає роботу над створенням серії посібників з країнознавства, яка б включала матеріали для молодшого шкільного віку. Для реалізації цього проекту та застосування найдієвіших методів доцільно вивчити практичний досвід вчителів у роботі з дошкільнятами і молодшими школярами. Тому, як зазначила п. Ключковська, для нас є надзвичайно цінний досвід, яким ми запросили поділитися компетентних гостей.

У відповідь Катерина Гороховська закликала всіх присутніх до співпраці та розповіла про застосування методичних принципів і особливостей вікової психології у роботі з дітьми дошкільного та молодшого шкільного віку.

Семінар продовжився дискусією про специфіку створення навчально-методичного забезпечення для дітей молодшого шкільного віку. Своїм баченням поділилась директор ЗШ «Дивосвіт» Анна Байовська, яка мала нагоду спостерігати за навчальним процесом в українських школах Канади та Америки. Пані Байовська зазначила, що діти за межами України не мають середовища для спілкування, українознавство для них – переважно додаткові знання, тому тут особливо потрібними є цікаві завдання та добрі методи роботи в класі. Наталія Самотос окреслила реальну ситуацію з навчальним забезпеченням в українських суботніх та недільних школах Німеччини. Наукові співробітники МІОКу Олеся Палінська та Галина Темник частково розкрили концепцію майбутньої серії посібників з країнознавства та винесли на обговорення проблеми, з якими стикаються у процесі роботи, зокрема, як поєднати мовно-рівневі принципи Загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти (CEFR) з дієвими методами навчання дітей. Директор ЛНВК «Малюк» Христина Мацьків запросила україністів МІОКу відвідати уроки, які проходять в навчальному комплексі та безпосередньо ознайомитися з досвідом роботи і особисто побачити використання методики у навчальному процесі.

Результатом семінару стала домовленість про обмін навчально-методичними розробками між усіма його учасниками, відвідини україністами МІОКу занять у школах з метою безпосереднього знайомства з використанням методики у навчальному процесі та налагодження контактів через присутніх представників шкіл з початковими школами в Україні та за кордоном.