Міжнародним інститутом освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» спільно з Благодійною організацією «Благодійний фонд «Запорука»» та Патронато АКЛІ (Італія) 27 вересня 2018 р. у приміщенні Національного університету «Львівська політехніка» було проведено Міжнародний симпозіум «Возз’єднання родини: контекст української міграції до Італії».
У Симпозіумі взяли участь науковці та викладачі з таких інституцій, як Національний університет «Львівська політехніка», Державна установа «Інститут регіональних досліджень ім. М.І. Долішнього НАН України», Львівський національний університет ім. Івана Франка, Інститут народознавства НАН України, Національний інститут стратегічних досліджень, а також представники від Львівської, Тернопільської та Івано-Франківської обласних державних адміністрацій, Львівської міської ради, представництва Міжнародної організації з міграції в Україні, представництва Міністерства закордонних справ України у Львові та Посольства Італійської Республіки в Україні.
Робота Симпозіуму відбувалася у форматі доповідей та дискусій за круглим столом. Свої доповіді представили на обговорення Олена Малиновська, д. н. з держ. управління, головний науковий співробітник Національного інституту стратегічних досліджень, Ігор Марков к. і. н., докторант Інституту народознавства НАН України, які представили детальний аналіз сучасних міграційних тенденцій, зокрема динаміку міграційних трендів та специфіку української міграції до Італії. Паоло Феррі, генеральний директор Патронато АКЛІ (Італія), Марко Кальветто керівник служби послуг у сфері захисту Патронато АКЛІ (Італія), та Ярина Хомцій, керівник проектів та програм БФ «Запорука», окреслили сучасну імміграційну політику Італії щодо українських мігрантів, зокрема охарактеризували останні зміни в італійському законодавстві та реструктуризацію інституційного забезпечення, а також представили практики у сфері захисту прав трудових мігрантів в Італії.
У ході роботи Симпозіуму було презентовано спільний українсько-італійський проект FORM@, метою якого є сприяння захисту прав українських трудових мігрантів в Італії, та реемігрантів, які повертаються з Італії та претендують на соціальне забезпечення.
Підводячи підсумки роботи Симпозіуму, Ірина Ключковська, директор МІОКу, наголосила: «Дуже важливо, що сьогодні у центрі нашої уваги була людина та українська сім’я, задля якої розробляється міграційна політика, пишуться закони і розвивається міжнародна співпраця. На нашому Симпозіумі ми спільними зусиллями науковців, політиків, дипломатів та практиків досягнули синергії у пошуку шляхів розв’язання проблем існування української родини в контексті міграції до Італії».