Команда МІОКу: директор Ірина Ключковська, заступники директора Андрій Яців та Оксана П’ятковська, науковий співробітник Юрій Марусик, 30 жовтня 2018 р. в Донецькому національному університеті ім. Василя Стуса (м. Вінниця) презентувала просвітницький проект – мультимедійну виставку «Світовий Конґрес Українців: учора, сьогодні, завтра», яку створив МІОК із нагоди відзначення п’ятдесятилітнього ювілею СКУ. Презентація виставки напередодні ХІ Конгресу СКУ ставила на меті актуалізувати серед академічної студентської молоді питання необхідності поглиблення співпраці держави та світового українства.

До експонатів «мандрівної» виставки, яку раніше було презентовано у Львові, Києві, Полтаві, Запоріжжі, Дніпрі, Естонії, Брюсселі, Парижі та Торонто, додатково увійшли матеріали експозиції про вшанування жертв Голодомору 1932-1933 рр. «Україна пам’ятає – світ визнає». Вони слугують логічним доповненням до інформації про діяльність СКУ, а також сприяють вивченню та поширенню знань про Голодомор-геноцид, що вкрай важливо у 85-ту річницю вшанування цієї трагічної сторінки історії України.

Презентація відбулася за підтримки Світового Конґресу Українців та сприяння адміністрації Стусівського університету в екзилі, зокрема ректора, д.ю.н., проф. Романа Гринюка та проректора з наукової роботи, д.е.н., проф. Іллі Хаджинова.

У своєму вітальному слові Ілля Хаджинов наголосив на важливості розповсюджувати знання про Світовий Конґрес Українців та популяризувати діяльність СКУ серед широкого кола студентської молоді.

Андрій Яців розповів про ідею створення виставки та її структуру, а також про співпрацю МІОКу зі світовою українською спільнотою, низку заходів, організованих упродовж 2017 року та присвячених відзначенню 50-ліття СКУ. Звертаючись до студентської молоді та представників громадськості, Андрій Яців закликав долучатися до висвітлення інформації про історію та діяльність Світового Конґресу Українців – найавторитетнішої української організації у світі, а також до участі у просвітницьких проектах, спрямованих на співпрацю зі світовим українством.

Детальніше про провідні напрями роботи та реалізовані проекти Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою гостей заходу ознайомила Оксана П’ятковська.
Юрій Марусик презентував два просвітницькі проекти Інституту, реалізовані в межах відзначення 50-ліття СКУ: «Цитати про значення та діяльність СКВУ та СКУ», а також «Молодь про Світовий Конґрес Українців», які стали структурним мультимедійним доповненням виставки. Усі гості мали нагоду переглянути відеоролик, який розкриває основні напрямки діяльності СКУ та ролик про гуманітарну роботу СКУ.

Ірина Ключковська зазначила, що зустріч зі студентами Донецького вишу є особливо важливою, оскільки одним із пріоритетів МІОКу є співпраця з академічними середовищами Східної України. До початку військової агресії на Сході ми мали чудовий досвід співпраці з донецькими вищими школами, і тепер користаємо з нагоди її продовжити. «Не маю сумніву, – наголосила Ірина Ключковська, – що Стусівський університет, який тепер перебуває в екзилі, повернеться до рідного міста. Адже історія нам дає переконливі приклади як громадські організації, структури УНР повернулися на рідну землю після проголошення незалежності України, а останній президент УНР в екзилі Микола Плав’юк передав атрибути держави Президенту незалежної України».

На завершення заходу проректор Ілля Хаджинов подякував представникам МІОКу за ініціативу та надзвичайно цікаву презентацію виставки.