16 квітня 2019 року в актовій залі Національного університету «Львівська політехніка» відбулася творча зустріч з українською диригенткою світової слави Оксаною Линів «… До зірок», яку організував Міжнародний інститут освіти, культури та зав’язків з діаспорою. Гасло події «Особистий успіх – ключ до успіху України». Політехнічна академічна спільнота та громада Львова мали можливість поспілкуватися з непересічною постаттю – головною диригенткою Опери міста Граца (Австрія), арт-директоркою і диригенткою Молодіжного симфонічного оркестру України (YSOU), співзасновницею й арт-директоркою фестивалю LvivMozArt, талановитою українкою, яка своєю професійністю утверджує добре ім’я України за кордоном, популяризує рідну культуру у світі.

У Львівській політехніці зустріли Оксану Линів гучними оплесками. Директор МІОКу Ірина Ключковська представила поважну гостю та зазначила, що в університеті органічно перетинаються поля технічних наук та мистецтва, класична музика часто звучить у коридорах і фойє закладу у виконанні камерного, симфонічного та духового оркестрів Львівської політехніки.

«Сьогодні дуже важливо, щоб відбувалися зустрічі з особистостями, які вибудовують свою професійну діяльність на високих моральних цінностях. При будь-якому сценарії розвитку подій в Україні завжди будуть люди, які у світі, як атланти, триматимуть небо України. До них належить Оксана Линів. Вона може бути впертою, наполегливою, мужньою, але завжди нескореною, добиватися своїх цілей не завдяки, а всупереч» – зазначила пані Ірина.

Ректор НУ «Львівська політехніка» Юрій Бобало вручив дорогій гості квіти, а Народний камерний оркестр «Поліфонія» Народного дому «Просвіта» (художній керівник Роман Кресленко) подарував музичний дарунок – твір Леонардо Коена «Халелуя», який високо оцінила Оксана Линів.

На події відбулася тепла, родинна розмова. Оксана Линів відверто відповідала на запитання, які звучали від Ірини Ключковської та від студентів і викладачів із залу. Диригентка розповіла, що, великою мірою, своїм успіхом завдячує музичній освіті, яку отримала в Україні: «В контексті світу, освіта в нас колосальна, такої кількості практичних занять, які я відвідала, мабуть, не проводять ніде. Якби я не отримала свою базову освіту у Львові, я би не вміла нічого. І про це я говорю у Німеччині». На запитання: «У вашому репертуарі є багато творів українських композиторів, як вам вдається інтегрувати їх у програми європейських концертів?» Оксана Линів відповіла: «Простіше завойовувати європейського слухача європейською музикою, важче є завойовувати особисто і тягнути невідому для пересічного європейця українську музику. Я розуміла, що поки я ніхто – я ні на що не вплину. Коли я вибудую свій авторитет, я можу диктувати свої умови. Сьогодні бренд української музики у світі так зачепився за мною, що мене з нею і запрошують». Студентів цікавила історія успіху гості, зокрема, що є її рушійною силою в житті та творчості, кого вважає своїми вчителями, як зрозуміла покликання саме до обраної професії? На всі запитання було отримано відповіді: школа, інтуїція, воля, відповідальність, бажання перемогти – те, що передувало сьогоднішньому рівню диригентки. Генеральний музичний директор Баварської опери Кирило Петренко, в якого Оксана Линів була асистенткою, за її словами, є першим вчителем із диригування. «Сміливості бути індивідуальною» вчилася в австралійської диригентки Сімони Янґ. Думка бути диригенткою зародилася в Оксани Линів під час навчання, коли один з її викладачів сказав: «Вы конечно не Тосканини, но будущее у вас есть». Ці слова здивували гостю, адже вона знала, що на оперно-симфонічному диригуванні навчалися тільки чоловіки, для неї це була «як служба в армії». Тим не менше, зерно вже було посіяне.

Звучали і незручні запитання: «Кирило Карабиць недавно потрапив у заголовки завдяки своїм гастролям у США з Російським національним оркестром. Чи пішли б ви на такий крок? Чи співвідноситься геополітика і політика з музикою? Що ви можете дозволити собі, як українка, а що ні?». «Щодо виконання творів російських класиків – тут не може бути ніяких застережень, бо це є світове мистецьке надбання, однак очолення російського колективу неможливе ні під яким соусом», – відповіла Оксана Линів. Ірина Ключковська, провівши аналогії між обов’язками президента й диригента та назвавши президента диригентом, який гарантує, що уряд – оркестр, Верховна Рада – композитор та закони – партитури злагоджено працюватимуть, запитала: «Ми скоро обиратимемо президента. Яким він має бути? Які риси та якості роблять диригента справді добрим диригентом?». На що отримала відповідь: «Обидва мають гарантувати максимальну якість, чіткість і чіткість виконання свого слова».

Оксана Линів презентувала також проморолик про Молодіжний симфонічний оркестр України (YSOU), до якого ставиться з великим трепетом. Після реалізації унікального українського проекту подібний оркестр було створено в Російській Федерації. Диригентка розповіла про кваліфікований відбір учасників Молодіжного симфонічного оркестру (YSOU) зі всіх куточків України, про перші виступи на світовій сцені та анонсувала запланований творчий тур. З великою теплотою запросила на цьогорічний фестиваль LvivMozArt.

Наприкінці зустрічі Ірина Ключковська заінтригувала зал, сказавши, що «зародився новий проект: симфонічний камерний оркестр Львівської політехніки готується, Оксана Линів диригуватиме». Модератор запросила гостю взяти участь і стати ключовим спікером Асамблеї «Українка у світі: професіоналізм, активізм, традиція», яка відбудеться 2–4 вересня 2019 року вперше та з нагоди 70-ліття Світової Федерації Українських Жіночих Організацій.