27 травня 2019 року напередодні презентації англомовного видання «Атлас українців у США: демографічні та соціо-економічні характеристики» відбулася зустріч автора Атласу доктора Олега Воловини з колективом Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою.

Доктор Олег Воловина – давній приятель МІОКу, учасник Міжнародних конгресів «Світове українство як чинник утвердження держави Україна у міжнародній спільноті» (2010, 2013 рр.), а також спікер конференції «Brain Drain – Brain Gain: світовий контекст та українські реалії» (2014 р.).

Під час зустрічі доктор Воловина поділився цікавими фактами про сучасну українську міграцію до США, окреслив виклики, пов’язані з проведенням комплексних обстежень української діаспори у світі, та необхідність чіткого визначення поняття «діаспора». Наукові співробітники МІОКу розповіли про проекти Інституту, зокрема про ідею розробки інтерактивної карти «Український освітній всесвіт» та форуму на її базі для комунікації та обміну досвідом між вчителями українознавчих шкіл вихідного дня. Як директор Центру Демографічних та Соціо-економічних Досліджень Українців у США при НТШ, основною метою якого є збір статистичних даних про українців у США, Олег Воловина високо оцінив ідею створення такої інтерактивної карти та підкреслив необхідність реалізації цього проекту. Дослідник наголосив, що це буде важливим кроком на шляху до створення бази даних українських шкіл у світі, оскільки у цьому сьогодні є надзвичайно велика потреба.

Крім цього, науковці МІОКу коротко представили докторові Воловині результати соціологічного дослідження українського шкільництва за кордоном, яке Інститут проводив впродовж грудня 2017 – липня 2018 року серед шкіл з 32 країн світу, та розповіли про дослідження громадського активізму серед українських мігрантів в країнах Європи, яке якраз перебуває у процесі виконання.

Працівники МІОКу також почули корисні поради від відомого соціолога щодо проведення подальших досліджень, поєднання кількісних та якісних методів соціологічних обстежень для проведення досліджень серед українських мігрантів та багато іншого.

Зустріч з Олегом Воловиною також посприяла детальнішому ознайомленню колективу з проектами Наукового товариства імені Т.Шевченка у США для розвитку майбутньої співпраці з МІОКом.

Після такої плідної розмови доктор Воловина разом із Оксаною П’ятковською, заступником директора МІОКу, взяли участь у зйомках телепередачі «Українці у світі» на телеканалі Перший Західний.

Довідка. Олег Воловина – відомий соціолог та демограф, соціолог, демограф. Директор Центру Демографічних та Соціо-економічних Досліджень Українців в США при Науковому Товаристві ім. Тараса Шевченка (НТШ) в США, дослідник Центру Славістики, Євразії та Східної Європи Університету Північної Кароліни в Чапель Гілл, США, редактор монографії «Ethnicity and National Identity: Demographic and Socio-economic Characteristics of Persons with Ukrainian Mother Tongue in the United States» (Harvard Ukrainian Research Institute), стипендіат Програми імені Фулбрайта 2008-2010 рр. та 2014-2015 рр.