13 жовтня 2019 року на запрошення Української спілки в Анкарі україністи МІОКу взяли учать у Семінарі-тренінгу викладачів української мови у Туреччині. Захід відбувся за підтримки Посольства України в Турецькій Республіці.

На семінарі, в якому взяли участь педагоги українознавчих суботніх і недільних шкіл та викладачі університетів Туреччини, Олена Мицько, провідна фахівчиня МІОКу, та Оксана Трумко, кандидатка філологічних наук, наукова співробітниця МІОКу, представили інноваційні проєкти Інституту, зокрема матеріали до інтернет-порталу «Крок до України», підручники з української мови як іноземної, літню школу україністики, семінари, конференції та форуми.

Олена Мицько презентувала матеріали, які розробили україністи МІОКу для дитячої аудиторії: онлайн курси «Чап-чалап», «Чап-чалап-2», «Мої друзі» та підручник для дітей «СтрибОК». Це засвідчує, що підтримка українознавчих суботніх та недільних шкіл за кордоном і надалі залишається одним з пріоритетів МІОКу та реалізується в контексті основних програмних засад, напрацьованих на Першому світовому форумі українознавчих суботніх та недільних шкіл (17–22 серпня 2018 р.).

Також на семінарі-тренінгу обговорили нові методики викладання української мови для дітей-білінгвів.

Цей семінар став дієвим інструментом не лише для налагодження співпраці МІОКу з українознавчими суботніми та недільними школами, для якого питання освіти за кордоном є один із пріоритетних, а й ефективним способом вивчення потреб та особливостей функціонування українознавчих шкіл у Туреччині, напрацювання навчально-методичних матеріалів, які можна запропонувати педагогам.

Важливо, що семінар відбувся за підтримки Посольства України в Турецькій Республіці та за участі Надзвичайного і Повноважного Посла України в Турецькій Республіці Андрія Сибіги, що є свідченням інтересу держави Україна до потреб українців за кордоном.

МІОК висловлює щиру вдячність організаторам семінару – Андрієві Сибізі, Надзвичайному і Повноважному Послові України в Турецькій Республіці, та Юлії Білецькій, Голові Української спілки в Анкарі.