Завантажити Подяку PDF

6-7 грудня 2013 року молодший науковий співробітник Міжнародного інституту освіти культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» Богдан Сиванич відвідав українські школи у містах Бартошиці та Ґурово Ілавецьке в Польщі.

Під час відвідин Комплексу шкіл з українською мовою навчання в Бартошицях відбулася зустріч з директором п. Любомирою Тхір, педагогічним та учнівським колективами. Для учнів старших класів проведено показові уроки з української мови. Під час зустрічі була досягнена домовленість про участь української школи в Бартошицях у проекті «Пізнаємо Шевченка разом», який Міжнародний інститут освіти культури та зв’язків з діаспорою спільно з Львівською обласною Малою академією наук учнівської молоді організував з нагоди 200-ліття Тараса Шевченка.

7 грудня в Комплексі шкіл з українською мовою навчання в місті Ґурові Ілавецькому відбулася ІІ Міжнародна науково-практична конференція для вчителів української мови та вчителів шкіл з українською мовою навчання у Вармії і Мазурах. Конференція проходила під  патронатом Генерального Консула України у Ґданську Мирона Янківа, депутата Сейму Польської Республіки Мирона Сича та маршалка Вармінсько-Мазурського воєводства Яцека Протаса.

На конференції з доповідями виступили представники Варшавського, Ґданського та Яґеллонського університетів, Національного університету «Львівська політехніка», Львівської академічної гімназії. Богдан Сиванич представив на конференції діяльність інституту, а також розповів про методику проведення навчальних екскурсій з української мови.

Візит до українських шкіл в Бартошицях та Ґурові Ілавецькому є важливою сторінкою співпраці Міжнародного інституту освіти культури та зв’язків з діаспорою з українськими навчальними закладами та осередками за кордоном.

Богдан Сиванич,
молодший науковий співробітник МІОКу