11 листопада 2019 р. за сприяння Урядової уповноваженої з питань гендерної політики Катерини Левченко у приміщенні Кабінету Міністрів України відбулася презентація виставки «СФУЖО – 70», створеної Міжнародним інститутом освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» спільно зі Світовою Федерацією Українських Жіночих Організацій з нагоди 70-ліття СФУЖО.

У рамках відкриття з вітальним словом виступили: Оксана Маркарова, міністерка фінансів України, Катерина Левченко, Урядова уповноважена з ґендерної політики, Софія Федина, народна депутатка України, Ірина Ключковська, директорка МІОКу та ініціаторка проведення виставки,  Людмила Порохняк-Гановська – голова Національної Ради Жінок України, Маргарита Єфремова-Лукеча – голова міжнародної громадської організації «Єдина», Андрій Яців, заступник директора МІОКу.

Участь у відкритті також взяли представниці Центрального державного архіву зарубіжної україніки Ірина Казімірова та Галина Горбунова, членкині Національної Ради Жінок України, представники МІОКу Оксана П’ятковська та Юрій Марусик, громадські діячки, співробітники Кабінетру Міністрів України та активісти.

Оксана Маркарова, міністерка фінансів України, у вітальному слові звернулася до організаторів: «Виставка – це маленька частинка тієї величезної роботи, яку ви робите. Ви нас надихаєте, і ті жінки, історію успіху яких ми можемо побачити на цій виставці, теж».

Відкрила виставку Катерина Левченко, Урядова уповноважена з ґендерної політики: «Ця виставка для нас – дуже важлива подія, тому що ми шануємо діяльність Світової Федерації Українських Жіночих Організацій, яка спрямована і на підтримку прав людини, прав жінок, і боротьбу за незалежність… Хочу низько вклонитися кожній із членкинь СФУЖО, життя яких було присвячене цій боротьбі. Віра лідерок СФУЖО в свою Батьківщину підтримувалась їхньою активною роботою в міжнародних організаціях, в Економічній та Соціальній Раді ООН, де вони відстоювали незалежність України…».

Ірина Ключковська, директорка МІОКу, розповіла про ключові завдання виставки, зокрема зазначивши: «В першу чергу цей проєкт виконує просвітницьку місію, що є дуже важливо для прийняття правильних законодавчих та виконавчих рішень».

Софія Федина, народна депутатка України зазначила: «Хочеться, щоб ми усі були єдиною сильною спільнотою: і ті, хто є тут, і ті, хто за кордоном».

Андрій Яців, заступник директора МІОКу, зазначив, що виставка створена у співпраці зі СФУЖО та Мартою Кебало, авторитетною дослідницею історії Українського жіночого руху. За словами А. Яціва: «Ми поставили собі на меті показати тяглість Українського жіночого руху, який, фактично, зародився ще тут, в Україні, у міжвоєнні роки, а згодом через історичні обставини відродився за кордоном, і СФУЖО стала локомотивом цього руху».

Відкриття виставки «СФУЖО – 70» привітали Людмила Порохняк-Гановська – голова Національної Ради Жінок України та Маргарита Єфремова-Лукеча – голова міжнародної громадської організації «Єдина».

Відкриття виставки у Кабінеті Міністрів України стало першою презентацією у рамках просвітницького проєкту МІОКу та СФУЖО.

ДЛЯ ДОВІДКИ

Мультимедійна мандрівна виставка «СФУЖО – 70» створена МІОК у співпраці зі СФУЖО.

Мета виставки – поширити знання про СФУЖО та Український жіночий рух XX‑XXІ ст. в українському суспільстві та за кордоном та інтегрувати їх у культурно-освітній простір України, популяризувати діяльність СФУЖО як важливої частини Міжнародного Жіночого Руху та невід’ємної складової світового українства.

Серед завдань проєкту: презентація невідомих сторінок з історії СФУЖО, а також важливих та актуальних проєктів організації, засновниць і членкинь СФУЖО й учасниць Українського Жіночого Руху, які впродовж понад семи десятиліть боролися за Україну й творили її в десятках країн світу, зберігали та примножували нашу культуру. Виставка має мандрівний формат. Організатори планують представити експозицію в освітніх та культурних центрах у різних регіонах України та за кордоном.

У рамках виставки створено унікальну візуальну хронологію історії СФУЖО та Українського жіночого руху, яка містить сотні невідомих загалу фактів, архівних фото та документів. Також презентовано візуальні біографії голів СФУЖО з 1948 р. по 2019 р.

Керівники проєкту: Ірина Ключковська, Анна Кісіль.
Автори виставки: др. Марта Кебало (тексти, ілюстрації), Андрій Яців (концепція, дизайн).
Організаційна підтримка: др. Евгенія Петрова.
Макетування, дизайн: Андрій Яців, Ірина Українська.
Літературна редакція: Оксана Горда, Оля Руснак, Оксана Галайчук, Олена Мицько, Назар Данчишин, Оксана Трумко, Андрій Яців.

Публікуємо подяку від  Світової Федерації Українських Жіночих Організацій 

Бланк copy