З нагоди Всесвітнього дня жінок та дівчат в науці працівники МІОКу взяли участь у роботі Форуму «Жінка в науці», ініційованого Науковим Товариством ім. Шевченка у Львові. Форум відбувся 11 лютого 2020 року в приміщенні Львівського Будинку вчених.

На події МІОК представив виставку про видатних голів Світової Федерації Українських Жіночих Організацій (СФУЖО) з нагоди 70-ліття, які є успішними як у професійній сфері, так і громадському житті. Виставка авторства Марти Кебало, науковиці зі США, докторки антропології, голови представництва СФУЖО при Економічній і Соціальній Раді ООН, та Андрія Яціва, заступника директора МІОКу, викликала неабиякий інтерес серед науковиць-представниць львівських вишів та інститутів НАН України.

Як зазначає Анна Кісіль, голова СФУЖО, важливо, щоб активні та успішні жінки з України та діаспори пізнавали одні одних, що у майбутньому допоможе творити спільні проєкти.

Також Інститут представив виставку про видатних особистостей – жінок української діаспори та їхні висловлювання про значення української мови для них особисто та для життя громади. Зокрема МІОК представив цитати Христі Фріланд, віцепрем’єр-міністерки Канади, Мирослави Ґонґадзе, головної редакторки «Голосу Америки», Віри Вовк, української поетеси з Бразилії, лауреатки Національної премії ім. Шевченка, та ін.

З вітальним словом до учасниць від імені Львівської політехніки, МІОКу та СФУЖО звернулася к. пед. н., доц. Ірина Ключковська, директорка МІОКу, висловила вдячність організаторці події Лідії Бойчишин, заступниці голови НТШ, та підкреслила, що «сучасна жінка-українка продовжує, започатковану попередницями з минулих часів і епох, традицію розвитку науки як в Україні, так і в діаспорі, утверджуючи в такий спосіб нашу країну в міжнародній науковій спільноті».